سه شنبه, مهر 12, 1401
20.5 C
Rasht
خانهبازارگردیبورسبازگشت شاخص بورس به روند نزولی

بازگشت شاخص بورس به روند نزولی

بازهم داستانی تکراری برای بازار سرمایه رقم خورد و روند صعودی این بازار تنها یک روز دوام داشت. شاخص بورس به روند نزولی برگشت.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، شاخص بورس فقط یک روز سبزپوش ماند. شاخص کل بورس امروز با ۴۰۴۷ واحد کاهش در رقم یک میلیون و ۳۸۹ هزار واحد قرار گرفت. شاخص کل با معیار هم وزن هم ۳۶۹ واحد کاهش یافت و به رقم ۴۰۴ هزار و ۸۸۷ واحد رسید. در این بازار ۲۶۴ هزار معامله به ارزش ۷۰ هزار و ۱۴۱ میلیارد ریال انجام پذیرفت.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، معدنی و صنعتی گل گهر، بانک پاسارگاد و پالایش نفت اصفهان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل مبین انرژی خلیج فارس، ایران خودرو و سرمایه گذاری غدیر نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند.

ظاهرا همزمان با قرمزشدن شاخص بورس، تمام شاخص های بازار سرمایه هم راه سقوط را در پیش می‌گیرند. امروز شاخص کل فرابورس هم با ۳۶ واحد کاهش در رقم ۱۸ هزار و ۷۳۲ واحد ایستاد. در این بازار ۱۵۴ هزار معامله انجام گرفت که ۱۶۹ هزار و ۹۷ میلیارد ریال ارزش داشت.

سرمایه گذاری صبا تامین، پویا زرکان آق دره، بهمن دیزل، تولید برق ماهتاب کهنوج، تولید برق عسلویه و پتروشیمی تندگویان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و زغال سنگ پروده طبس نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس داشتند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر