سه شنبه, مهر 12, 1401
25.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبانک و بیمهآخرین اطلاعات از وضعیت وام اربعین

آخرین اطلاعات از وضعیت وام اربعین

مدیرکل برنامه‌ریزی، پذیرش و اعزام عتبات، توضیحاتی را در خصوص وضعیت وام اربعین ارائه داد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، حمیدرضا محمدی ضمن اشاره به پیگیری زیاد زائران درباره وام اربعین گفت: اطلاعات افراد متقاضی تسهیلات اربعین در سامانه «سماح»، به وزارت اقتصاد و دارایی ارسال شده و درحال بررسی است.

او ادامه داد: طبق پیگیری سازمان حج و زیارت که مسؤولیت کمیته ثبت‌نام زائران در ستاد اربعین را به عهده داشته، وزارت امور اقتصاد و دارایی با همکاری سازمان هدفمندی یارانه‌ها و پلیس گذرنامه درحال بررسی اطلاعات درخواست‌کنندگان وام اربعین است. پس از این مرحله، اسامی تایید شده در اختیار بانک عامل قرار می‌گیرد و بانک از طریق پیامک به واجدان دریافت این تسهیلات، اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

مدیرکل برنامه‌ریزی و پذیرش و اعزام عتبات در سازمان حج و زیارت گفت: نتیجه این بررسی به‌زودی اعلام می‌گردد و آن‌هایی که از سوی وزارت اقتصاد واجد شرایط شناخته شده‌اند؛ یعنی سرپرست خانواره بوده و از مرزهای زمینی خارج شده باشند، وام اربعین را که رقم آن از سه تا پنج میلیون تومان، بسته به تعداد افراد است، دریافت می‌کنند.

وزیر امور اقتصاد و دارایی در نیمه‌های شهریورماه ۱۴۰۱ پیش از آغاز پیاده‌روی اربعین اعلام کرده بود: به منظور پرداخت تسهیلات ویژه برای حضور زمینی زائران اربعین، پس از هماهنگی‌هایی که با سازمان برنامه و بودجه، سازمان حج و زیارت، ستاد مرکزی اربعین، پلیس گذرنامه و بانک‌ها صورت گرفت، زائران سرپرست خانواری که یارانه دریافت می‌کنند، پس از درخواست وام اربعین در سامانه حج و زیارت (سماح)، در صورتی‌که از مرزهای زمینی خارج شوند، مبلغ این تسهیلات به صورت خودکار و بدون نیاز به مراجعه به بانک‌ها به حساب یارانه آن‌ها واریز شده و با اقساط یک‌ساله از یارانه آن‌ها کسر می‌گردد.

براساس شرایطی که از سوی وزارت اقتصاد اعلام شده، متقاضی دریافت وام اربعین باید سرپرست خانوار و دریافت‌کننده یارانه باشد، در سامانه سماح سازمان حج و زیارت برای اربعین ثبت‌نام کرده و صرفا از مرزهای زمینی سفر کرده باشد.

این توضیح هم داده شده به زائرانی که سرپرست خانوار نیستند در صورت رضایت سرپرست خانوار، وام اربعین تعلق می‌گیرد.

شایان ذکر است که میزان تسهیلات اربعین برای یک نفر سرپرست خانوار سه میلیون تومان، به همراه یک نفر از اعضای تحت پوشش چهار میلیون تومان و همراهان دو نفر یا بیشتر پنج میلیون تومان خواهد بود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر