یکشنبه, مهر 3, 1401
18.9 C
Rasht
خانهسر پیچ بین المللافزایش کم سابقه قیمت مواد غذایی در انگلیس

افزایش کم سابقه قیمت مواد غذایی در انگلیس

تورم مواد غذایی در انگلیس به بالاترین سطح از سال 2008 که بحران مالی در جهان رخ داد، رسیده است. به طوری که قیمت شیر 31 درصد و کره 25 درصد افزایش یافته است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری فارس، شرکت تحلیل داده «کانتار» طی گزارشی، بحران هزینه‌های زندگی در انگلیس را در حال وخیم تر شدن عنوان کرد. به طوری که قیمت مواد غذایی افزایش قابل توجهی داشته و به بالاترین سطح از سال 2008 که بحران مالی در جهان رخ داد، رسیده است. قیمت خواروبار در سال منتهی به ماه اگوست 12.4 درصد افزایش یافته است.

در گزارش این شرکت در خصوص افزایش قیمت مواد غذایی آمده است: « اگر مصرف کنندگان برای کاهش هزینه‌ها تغییراتی در خرید و نحوه خرید خود ایجاد نکنند، جدیدترین آمار به معنای این است که متوسط صورت حساب سالیانه خواربار از 4610 پوند (5410 دلار) به 5181 پوند (6080 دلار) خواهد رسید.»

این افزایش شدید، میانگین صورت حساب‌های سالانه خانوار را تا ۵۷۲ پوند (۶۷۰ دلار) افزایش خواهد داد. این در زمانی‌ است که خانواده‌‌ها در حال حاضر تلاش می‌ کنند تا در رابطه با قبض‌‎‌های افزایش یافته انرژی مدیریت داشته باشند.

فرایزر مک‌‌کویت، رئیس بخش خرده ‌فروشی و دیدگاه مصرف ‌کننده در «کانتار» گفت: «از آنجایی که قیمت مواد غذایی و نوشیدنی‌ها همچنان رو به افزایش است، به نظر می‌رسد، هیچ پایانی برای تورم خواروبار وجود ندارد.»

افزایش قیمت مواد غذایی بیشتر از همه شامل شیر، کره و غذای سگ شده است که در 4 هفته منتهی به 4 سپتامبر در مقایسه با سال گذشته، به ترتیب شاهد افزایش 31، 25 و 29 درصدی بوده‌اند.

این افزایش قیمت مواد غذایی به شکلی بوده است که خریداران مجبور شده‌اند به فروشگاه‌ های تخفیف‌ دار روی بیاورند و بیشتر محصولات غیربرند را خریداری کنند.

بر اساس این گزارش، خرید محصولات غیربرند ارزان تر در مقایسه با سال گذشته با رشد 33 درصدی روبه رو بوده است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر