سه شنبه, مهر 12, 1401
25.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیایجاد ۳۰ هزار شغل تا پایان سال جاری در گیلان

ایجاد ۳۰ هزار شغل تا پایان سال جاری در گیلان

استاندار گیلان گفت: تا قبل از پایان سال جاری باید برای بیش از ۳۰ هزار نفر در گیلان اشتغال ایجاد شود.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، اسدالله عباسی در جلسه کارگروه اقتصادی اشتغال و سرمایه گذاری که در سالن الغدیر برگزار شد، اظهار کرد: برای تحقق ایجاد ۳۰ هزار شغل تا قبل از پایان سال جاری برنامه ریزی کرده‌ایم. تاکنون فقط ۴۲ درصد از این میزان محقق شده است.

وی ادامه داد: تمرکز بر ثبات مشاغلی که ایجاد می‌شود نیز مهم است و نباید به گونه‌ای عمل کنیم که افراد تسهیلات بگیرند و پس از مدتی دوباره بیکار شوند.

عباسی اضافه کرد: دستگاه های مربوطه برای توسعه اشتغال گیلان و ایجاد ۳۰ هزار شغل باید همتی مضاعف داشته باشند. به دستگاه ها و مدیرانی که در این بخش کم کاری کنند کارت زرد می‌دهیم.

وی با بیان اینکه ما به مردم قول داده‌ایم که برای جوانان کار ایجاد کنیم، خاطرنشان کرد: بر توازن منطقه‌ای تاکید  دارم. بررسی شود ایجاد اشتغال چرا در برخی از شهرستان‌ها ضعیف است این در حالیست که باید رقابت جدی در این خصوص به وجود آید.

استاندار گیلان افزود: برخی از بانک‌ها از سرعت عمل خوبی برای ارایه تسهیلات برخوردار نیستند. از دستگاه‌های خوب استان که تلاشی قابل توجه در جهت اشتغال و جذب سرمایه گذار دارند باید تقدیر به عمل آید.

وی با بیان اینکه گیلان استانی گردشگرپذیر است و گاهی دو تا سه برابر جمعیت ثابت استان مسافر وجود دارد، گفت: باید برای تنظیم بازار، تامین آرد و نان و حل معضل ترافیک برنامه ریزی های مناسبی صورت پذیرد.

عباسی تاکید کرد: همچنین برای افزایش اشتغال استان و ایجاد ۳۰ هزار شغل در سال جاری باید ظرفیت خالی کارخانه‌ها پر شود. برخی از دستگاه‌ها تسهیلات را به کارخانه ببرند تا اشتغال ایجاد شود و واحدهای صنعتی نیروی بیشتری جذب کنند.

استاندار گیلان در پایان گفت: فضای خوبی از نظر توسعه اشتغال در استان ایجاد می‌آید و هدف ایجاد ۳۰ هزار شغل تحقق می‌یابد، به شرطی که برخی از دستگاه‌ها از حالت روزمرگی خارج شوند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر