سه شنبه, مهر 12, 1401
20.8 C
Rasht
خانهبازارگردیبانک و بیمهنشست تخصصی بانک مرکزی و اتاق بازرگانی بین المللی

نشست تخصصی بانک مرکزی و اتاق بازرگانی بین المللی

دبیرکل کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین‌المللی (ICC) با معاون ارزی بانک مرکزی در نشستی تخصصی راه‌های تسهیل تجارت خارجی و استفاده از روش‌های نوین پرداخت در حوزه بین المللی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صداوسیما، نشست تخصصی بانک مرکزی و اتاق بازرگانی بین المللی برگزار گردید. دراین نشست تخصصی دکتر خانی؛ معاون ارزی بانک مرکزی، دبیرکل کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین الملل، دبیر کمیسیون بانکی کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین‌المللی و تنی چند از کارشناسان کمیسیون مذکور و مدیران ارشد حوزه ارزی بانک مرکزی حضور داشتند.

نشست تخصصی بانک مرکزی و اتاق بازرگانی بین المللی به منظور بررسی ظرفیت‌های موجود و نیز بهبود و ارتقا توان نظام بانکی کشور در تسهیل تجارت در عرصه بین المللی و همچنین انطباق هر چه بهتر در استفاده از روش‌های نوین پرداخت در عملیات بانکی بین‌المللی و بهره‌گیری از دانش روز در این حوزه؛ برگزار شد.

معاون ارزی بانک مرکزی در این نشست بر بهره‌گیری از توان علمی متخصصین حوزه بانکداری بین‌الملل و نیز اتخاذ تدابیر لازم در زمینه بهبود روابط کارگزاری در این برهه از زمان تأکید کردند. وی افزایش توان علمی و تجهیز به دانش روز کارکنان حوزه ارزی شبکه بانکی کشور را ضروری دانست و خواستار همراهی بیش از پیش آن کمیته در تحقق این مهم گردید.

در همین ارتباط رئیس کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین الملل ضمن قدردانی از اقدامات اخیر صورت گرفته از سوی معاونت ارزی بانک مرکزی بالاخص در راستای رفع موانع مقرراتی تجار و بازرگانان در تعاملات با شبکه بانکی کشور و نیز گسترش اقدامات سازنده با کارشناسان حوزه ارزی؛ آمادگی آن کمیته در انتقال تجربه و نیز تنوع بخشی و افزایش ظرفیت دوره‌های آموزشی با همکاری بانک مرکزی را اعلام کرد.

در ادامه سایر دغدغه‌ها و مسائل کارشناسان حوزه ارزی مورد بحث و تبادل نظر اعضای شرکت کننده در نشست تخصصی بانک مرکزی و اتاق بازرگانی بین المللی قرار گرفت.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر