کتاب مدیرانِ بزرگ به دنیا نمی‌آیند، ساخته می‌شوند به نویسندگی جولی ژو و با ترجمه حمید زعیمی است که خود نویسنده در ابتدای کتاب از تجربه شخصی خود در بیست و پنچ  سالگی سخن می گوید. زمانی که به طور رسمی اولین مدیریت خود  را در استارتاپی شاخص شروع کرد. اینکه بدون آموزش رسمی یاد گرفته است چگونه مدیر قابل اعتمادی بین گروه شناخته شود. در واقع نویسنده با ترس‌هایش مقابله کرده است تا به مدیر کارآمدی تبدیل شود.

او در کتاب مدیرانِ بزرگ به دنیا نمی‌آیند، ساخته می‌شوند قرار است به شما بگوید ترس‌ها و شک‌هایتان کاملا طبیعی است و به عنوان یک رهبر به شما کمک می‌کند تا به بهترین مدیر کارا تبدیل شوید. شما به عنوان یک مدیر، بر اساس نتایج تیم خود‌تان قضاوت می‌شوید. بنابراین باید تمام تلاشتان را بکنید تا کمک کنید همه تیم‌ موفق بشود

اگر تیم‌ در مهارت‌های کلیدی مشکلی دارد، پس باید وقتتان را صرف آموزش کنید. اگر فردی در گروه برای دیگران مشکل ایجاد می‌کند، باید جلوی او را قبل از بروز اتفاقات بزرگتری حتما بگیرید. اگر افراد نمی‌دانند که چه کاری باید انجام دهند پس باید یک برنامه تهیه کنید. مسئولیت  کم‌کاری گروه با شما است. بنابراین به یاد داشته باشید استخدام کردن افراد متخصص، بخش اصلی کار مدیران را تشکیل می‌دهد. وقتی گروه شما در حال رشد است باید به دنبال جذب افراد مستعد باشید.

نویسنده در کتاب مدیرانِ بزرگ به دنیا نمی‌آیند، ساخته می‌شوند تأکید می‌کند که شما به عنوان یک مدیر همیشه باید نقاط قوت و ضعف فرآیندهای سازمانی را تشخیص بدهید و در ادامه، نقاط قوت را تقویت کنید و تمام تلاش خود را برای کمرنگ کردن و در صورت امکان  برای از بین بردن نقاط ضعف به کار بگیرید. به یاد داشته باشید مدیر تاثیرگذار بیشتر موفق خواهد شد پس از گفت و گو دست نکشید و به استقبال از دیگران بروید، اگر لازم بود ده بار به ده شیوه گوناگون کلامتان را بیان کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید