جمعه, مهر 8, 1401
26.9 C
Rasht
خانههشتگ مجلسامکان ابطال آیین نامه واردات خودرو وجود دارد

امکان ابطال آیین نامه واردات خودرو وجود دارد

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی هدف اصلی قانون گذار از تصویب قانون واردات خودرو را افزایش کیفیت و حمایت از مصرف کننده عنوان کرد و گفت: آئین نامه واردات خودرو نیز باید در راستای تحقق این هدف باشد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، روح الله عباسپور درباره آیین نامه واردات خودرو اظهار داشت: مجلس برای ساماندهی بازار خودرو، واردات را به تصویب رساند و انتظار داریم آئین نامه نوشته شده نیز اهداف قانون‌گذار را مد نظر قرار دهد و در چهارچوب قانون مصوب مجلس باشد. البته بنده هنوز این آئین نامه را مورد مطالعه قرار نداده‌ام. اما اگر آیین نامه چهارچوب قانون مصوب مجلس را زیرپا بگذارد مجلس قادر به ابطال آیین نامه واردات خودرو خواهد بود.

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی، در ادامه با تاکید بر اینکه واردات خودرو جزو ضرورت‌هاست، گفت: برای اینکه رقابتی در صنعت خودرو در راستای ارتقای کیفیت به وجود آید و شاهد کاهش قیمت تمام شده خودرو و حمایت از مصرف کننده باشیم، واردات خودرو ضروری است و هدف اصلی قانون گذار  از تصویب واردات خودرو همین موضوع است.

عباسپور در پایان خاطرنشان کرد: ما در سال ۱۳۸۶ قانون حمایت از مصرف کننده خودرو را تصویب کردیم و قانون جدیدی که در مجلس برای ساماندهی بازار خودرو به تصویب رسیده است برای حمایت واقعی از مصرف کننده خودرو است. آیین نامه واردات خودرو نیز باید در چهارچوب قانون باشد در غیر این صورت قابل قبول نیست.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر