سه شنبه, مهر 12, 1401
20.8 C
Rasht
خانهسر پیچ بین المللاعلام زمان تراکنش های آزمایشی روبل دیجیتال روسیه

اعلام زمان تراکنش های آزمایشی روبل دیجیتال روسیه

بانک مرکزی روسیه می‌خواهد آزمایش روبل دیجیتال را در معاملات با مشتریان واقعی از ماه آوریل ۲۰۲۳ شروع کند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صداوسیما، بر اساس اعلام بانک مرکزی روسیه، روبل دیجیتال روسیه در تراکنش‌های آزمایشی در سال آینده قابل استفاده خواهد بود. الویرا نابیولینا، رئیس بانک مرکزی روسیه (CBR) روز جمعه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: بانک روسیه (CBR) قصد دارد آزمایش ارز دیجیتال را در معاملات با مشتریان واقعی از ماه آوریل ۲۰۲۳ آغاز کند.

اکنون در حال آزمایش روبل دیجیتال روسیه با پانزده بانک هستیم. این واقعاً حالت آزمایشی برای نحوه باز کردن کیف پول در پلتفرم روبل دیجیتال، نحوه انتقال بین مشتریان، نحوه پرداخت برای کالا‌ها و خدمات، از طریق کد‌های QR است. او توضیح داد که تراکنش‌های آزمایشی با مشتریان واقعی در حجم محدود می‌تواند به تدریج در ۱ آوریل ۲۰۲۳ راه‌اندازی شود.

نابیولینا افزود: علیرغم برخی مسائل فنی، بسیار مهم است که به شکل جدید روبل دیجیتال روسیه اعتماد وجود داشته باشد. همه مسائل امنیت سایبری برطرف گردیده تا به صورت یکپارچه و راحت برای مردم باشد.

ارز دیجیتال ملی توسط بانک مرکزی روسیه در اواخر سال ۲۰۲۰ رونمایی شد. انتظار می‌رود این شکل جدید پول با روبل‌های نقدی و غیرنقدی همخوانی داشته باشد. برخلاف ارز‌های مجازی مانند بیت کوین، روبل دیجیتال روسیه کمترین ریسک را به همراه خواهد داشت و توسط تنظیم‌کننده پولی دولتی صادر شده و توسط پول سنتی هم مورد پشتیبانی قرار می‌گیرد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر