دوشنبه, مهر 3, 1402
25.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیکشاورزیورود اتاق اصناف کشاورزی به تنظیم و نظارت بر بازار

ورود اتاق اصناف کشاورزی به تنظیم و نظارت بر بازار

رئیس اتاق اصناف کشاورزی از ورود اتاق اصناف کشاورزی به تنظیم و نظارت بر بازار خبر داد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، قاسم پیشه‌ور در خصوص ورود اتاق اصناف کشاورزی به تنظیم بازار گفت: بر اساس آیین‌نامه اجرایی دولت که سال ۱۳۹۷ به نظام صنفی ابلاغ شد، نظارت بر صدور پروانه اصناف کشاورزی برعهده نظام صنفی است. به این ترتیب اگر تخلفی صورت بگیرد، نظام صنفی می‌تواند اقدام به جریمه یا پلمپ صنف متخلف کند.

وی ادامه داد: در ماده ۳۵ قانون نظام مهندسی کشاورزی اشاره شده است که اتاق اصناف کشاورزی فعلی می‌تواند متناظر با قانون نظام صنف کشور (اتاق اصناف کشور) که در داخل شهرها پروانه صادر می‌کند، فعالیت داشته باشد. زیرا در شورای قیمت گذاری حضور دارد و براساس قیمت‌های مشخص شده قادر به برخورد با تخلفات است.

رییس اتاق اصناف کشاورزی تصریح کرد: یک هیات بدوی نیز در اتاق اصناف کشاورزی با حضور دستگاه‌های مربوطه تشکیل شده است که احکام آن نیز لازم الاجرا خواهد بود.

او در پاسخ به این سوال که آیا قرار است وظیفه نظارتی وزارت صمت به اتاق اصناف کشاورزی واگذار گردد، گفت: هنوز وظایف نظارتی بر بازار به صورت صد در صد واگذار نشده است. در حال حاضر در کنار صمت و تعزیرات هستیم. جلساتی نیز در این راستا برگزار شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: قرار است‌ از این به بعد اتاق اصناف کشاورزی پروانه اصناف کشاورزی از جمله فروشگاه‌های مواد غذایی و نهاده های کشاورزی را صادر کند و بر قیمت‌های موجود در بازار نیز نظارت داشته باشد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر