سه شنبه, مهر 4, 1402
18.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشکاهش قیمت روغن بین ۱۰ تا ۱۵ درصد

کاهش قیمت روغن بین ۱۰ تا ۱۵ درصد

طبق گفته دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی، رکود بازار کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی برخی اقلام روغن خوراکی در کشور را به همراه داشته است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، قاسمعلی حسنی دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی در خصوص کاهش قیمت روغن و برخی کالا‌های اساسی گفت: پیش از این قیمت هر بسته پنیر معمولی ۴۰۰ گرمی ۴۰ هزار تومان بود که در روز‌های اخیر به قیمت ۳۶ هزار تومان به فروش می‌رسد. انتظار می‌رود با کاهش قیمت پنیر قیمت سایر اقلام لبنی نیز کاهش یابد.

عرضه شکر زیر قیمت مصوب در بازار

حسنی ادامه داد: اکنون قیمت مصوب هر کیلوگرم شکر بسته‌بندی ۲۳ هزار تومان است که شرکت‌های بسته‌بندی هر بسته ۹۰۰ گرمی را به قیمت ۲۰ هزار و ۵۰۰ تا ۲۱ هزار تومان به فروش می‌رسانند.

وی افزود: البته واردکنندگان شکر خام برای رقابت با یکدیگر و تحویل کالای چند ماه آینده هر کیلوگرم از این محصول را ۱۰۰۰ تومان زیر قیمت در اختیار شرکت‌های فرآوری و بسته‌بندی قرار می‌دهند.

کاهش قیمت روغن

دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی بیان کرد: با توجه به رکود بازار قیمت روغن خوراکی با کاهش مجدد ۱۰ تا ۱۵ درصدی همراه بوده است.

افت قیمت برنج در پی رکود بازار

حسنی در پایان درباره وضعیت بازار برنج گفت: با توجه به ادامه فصل برداشت برنج و روند واردات و رکود بازار، قیمت برنج همچنان ثابت مانده است. در خصوص قیمت برنج نه‌ تنها افزایش قیمتی در این محصول نداشته‌ایم، بلکه شاید در روز‌های اخیر قیمت این محصول کاهش یابد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر