سه شنبه, مهر 12, 1401
21.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیتجارتافزایش میزان ترافیک و ترانزیت کالا در بنادر انزلی و امیرآباد

افزایش میزان ترافیک و ترانزیت کالا در بنادر انزلی و امیرآباد

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان گفت: شاهد افزایش میزان ترافیک و ترانزیت کالا در بنادر انزلی و امیرآباد پس از راه‌اندازی هستیم.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صداو سیما، آقای حسین یونسی ضمن اشاره به افزایش میزان ترافیک و ترانزیت کالا در بنادر انزلی و امیرآباد افزود: معافیت‌های تعرفه‌ای برای شرکت کشتیرانی دریای خزر در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی قرار دارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان ادامه داد: یکی از عوامل موفقیت فعالیت خطوط کشتیرانی منظم کانتینری در دریای خزر، استمرار آن است. خطوط کشتیرانی منظم کانتینری در بنادر انزلی و امیرآباد به صورت مرتب، هفتگی و طبق برنامه در تردد هستند و در این مورد فعالیت‌ها نتیجه بخش بوده است.

آقای یونسی تصریح کرد: فعالیت خطوط کشتیرانی منظم کانتینری در دریای خزر، افزایش میزان ترافیک و ترانزیت کالا را به همراه خواهد داشت. با فعالیت منظم خطوط، صاحبان کالا طبق برنامه اقدام به جابه جایی کالای خود می‌کنند و می‌توانند با شرایط بهتری فعالیت تجاری خود را پیش ببرند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان اضافه کرد: شرکت کشتیرانی دریای خزر در بندر انزلی اقدام به تهیه کانتینر خالی کرده است. مقوله ترانزیت کالا به وجود کانتینر گره خورده و بر همین اساس شرایط بندر انزلی مطلوب است.

یونسی افزود: شرایط بندر انزلی در ۶ ماه نخست سال جاری مطلوب است و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد رشد ۷۷ درصدی فعالیت کانتینری آن هستیم و علاوه بر این حدود ۲۷۷ درصد افزایش ترانزیت کالا را داشته‌ایم.

گفتنی است، فعالیت خطوط لاینر کانتینری در ابتدای کار از ۳ بندر اصلی شامل بنادر انزلی، نوشهر و امیرآباد آغاز شده است. در صورت وجود کانتینر ۲ بندر آستارا و فریدون‌کنار نیز به عنوان مبدا تردد اضافه خواهند شد. بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته ۹ کشتی از بنادر انزلی، نوشهر و امیرآباد به بنادر آستراخان، آکتائو و ماخاچ‌کالا تردد می‌کنند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر