سه شنبه, مهر 12, 1401
20.5 C
Rasht
خانهبازارگردیبانک و بیمهپرداخت حدود ۴۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات کمک ودیعه مسکن به مستاجران

پرداخت حدود ۴۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات کمک ودیعه مسکن به مستاجران

طبق بررسی‌ها، تا ۲۴ شهریورماه سال جاری، حدود ۴۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات کمک ودیعه مسکن به مستاجران پرداخت شده است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، تسهیلات کمک ودیعه مسکن از سال ۱۳۹۹ وارد شبکه بانکی کشور شد. برای امسال هم بانک‌ها مکلف به پرداخت این تسهیلات شده‌اند. البته، سقف وام ودیعه مسکن برای سال جاری افزایش یافته و در تهران، مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و سایر شهرها به ترتیب ۱۰۰، ۷۰ و ۴۰ میلیون تومان است.

مبلغ تسهیلات کمک ودیعه مسکن در سال ۱۳۹۹ در تهران ۵۰ میلیون تومان، در شهرهای بزرگ ۳۰ میلیون تومان و در سایر شهرها ۱۵ میلیون تومان بود. در سال گذشته نیز، سقف وام ودیعه مسکن در تهران با افزایش نسبت به سال ۱۳۹۹ معادل ۷۰ میلیون تومان و در دیگر کلانشهرها و سایر شهرها نیز به ترتیب ۴۰ و ۲۵ میلیون تومان تعیین گردید.

همچنین، دوره بازپرداخت تسهیلات کمک ودیعه مسکن که اعطای آن از محل منابع بانکی موضوع ماده (۴) قانون جهش تولید مسکن (در سقف کلی ۴۰ هزار میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱) انجام خواهد شد، حداکثر پنج ساله و نرخ سود آن نیز ۱۸ درصد در نظر گرفته شد.

در این بین، بررسی‌ها حکایت از آن دارد که تا تاریخ ۲۴ شهریور ماه سال جاری معادل ۷۱ هزار فقره تسهیلات کمک ودیعه مسکن به مستاجران پرداخت شده است. بنابراین، مستاجران حدود ۴۰۰۰ میلیارد تومان وام گرفته‌اند.

ناگفته نماند که اگر بانک‌ها بدون دلیل موجه بانکی از پرداخت وام ودیعه مسکن امتناع کنند، مشمول جریمه مالیاتی می‌شوند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر