سه شنبه, مهر 12, 1401
20.5 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیصنعتفرسودگی ماشین آلات عامل راکد ماندن واحد‌های صنعتی

فرسودگی ماشین آلات عامل راکد ماندن واحد‌های صنعتی

قائم مقام دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران فرسودگی ماشین آلات و خطوط تولید را عامل راکد ماندن بسیاری از واحد‌های صنعتی و معدنی عنوان کرد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ آقای آرمان خالقی گفت: واحدهای صنعتی در کشور با مشکلات متعددی روبه رو هستند که از آن جمله باید به تامین نقدینگی، فرسودگی ماشین آلات، رکود در بازار و نداشتن بازار برای محصولات، دشواری تامین مواد اولیه، مشکلات ناشی از تحریم‌ها و مشکلات درون‌بنگاهی اشاره کرد.

وی ادامه داد: فقط با تزریق پول و تسهیلات نمی‌توان مشکلات این واحد‌ها را برطرف ساخت. معتقدیم باید همه مشکلات این واحد‌ها با هم و در کنار هم دیده شود و یک مطالعه فنی- اقتصادی روی پروژه‌های راکد و نقاط ضعف و قوت آن‌ها صورت گیرد تا به شکل پایدار و مستمر در بازار حضور یابند.

خالقی با اشاره به اینکه نهضت فعال کردن واحد‌های راکد قاعده‌ای دارد گفت: عارضه‌یابی دلایل رکود این واحد‌ها در دستور کار است. تیم‌های عارضه‌یابی، مسائل و مشکلات واحد‌های راکد و غیرفعال را به صورت کامل در نظر می‌گیرد و نسخه جامعی برای رفع مشکلات‌شان ارائه می‌دهند.

قائم مقام دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران یکی از دلایل اصلی راکد ماندن واحدهای صنعتی را فرسودگی ماشین آلات دانست. وی ضمن اشاره به احیا و بازفعال‌سازی واحد‌های تولیدی و صنعتی در یکسال اخیر، خاطرنشان کرد: مطابق آمار‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، از سال گذشته تا پایان تیرماه ۱۴۰۱ نزدیک به ۲ هزار واحد با اجرای برنامه‌های حمایتی، سیاست‌های جبرانی و … احیاء شده و به چرخه تولید بازگشتند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر