چهارشنبه, مهر 5, 1402
19.8 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیصنعتواردات پوشاک قاچاق با کامیون به کشور

واردات پوشاک قاچاق با کامیون به کشور

عضو هیئت مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک گفت: امروز شاهد فروش جنس قاچاق در روز روشن آن هم با تبلیغات فراوان در فضای مجازی هستیم.

به گزارش کافه کارافرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری تسنیم، مجید افتخاری در خصوص واردات پوشاک قاچاق به کشور اظهار داشت: متاسفانه این روزها به جای برخورد با قاچاقچیان، شرایط را برای فعالیت آن‌ها مهیا کرده‌اند. امروز فروش جنس قاچاق در روز روشن آن هم با تبلیغات فراوان در فضای مجازی انجام می‌گیرد که این موضوع نشان دهنده بی تدبیری است.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی قاچاقچیان سه یا چهار روزه جنس را به دست مصرف کننده می‌رسانند. بیشترین حجم پوشاک قاچاق از بنگلادش و استانبول وارد می‌شود. به نوعی گویا ما مستعمره ترکیه در خرید پوشاک آن‌ها شده‌ایم. نکته جالب اینکه واردات پوشاک قاچاق به صورت کولبری صورت نمی‌گیرد بلکه کامیونی و آن هم با رقم های بسیار وارد کشور می‌شود.

این عضو هیئت مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک افزود: ستاد مبارزه با قاچاق کالا همچنان اعتقاد دارد که میزان قاچاق روند کاهشی را طی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه از سال 99 تا امروز برخورد چندانی با قاچاق پوشاک انجام نگرفته است گفت: دولت هیچ حمایتی از صنعت پوشاک نمی‌کند و قاچاقچی برای واردات پوشاک قاچاق امنیت دارد. کارخانه‌ها در این شرایط با ظرفیتی بسیار ناچیز مشغول فعالیت هستند. هزینه سربار تولید برای آن‌ها مدام افزایش می‌یابد. از آن طرف جنس با قیمتی ارزانتر به صورت قاچاق راهی بازار می‌شود. ما در شرایط نا برابری در حال فروش کالاهای خود هستیم و دولت هم هیچ اقدامی برای برخورد با قاچاق پوشاک انجام نمی‌دهد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر