سه شنبه, مهر 12, 1401
25.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبانک و بیمهبانک مرکزی بخشنامه‌ای برای افزایش هزینه پیامک بانکی نداشته است

بانک مرکزی بخشنامه‌ای برای افزایش هزینه پیامک بانکی نداشته است

برخی از بانک‌ها به مشتریان خود اعلام کرده‌اند که با توجه به بخشنامه بانک مرکزی تغییراتی در شیوه محاسبه هزینه پیامک بانکی ایجاد شده است، اما بانک مرکزی این خبر را تکذیب می‌کند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، برخی از  بانک‌ها در خصوص افزایش هزینه پیامک بانکی به مشتریان خود اعلام کردند: «از ابتدای سال ۱۴۰۱ با توجه به بخشنامه بانک مرکزی و با عنایت به تعرفه جدید اپراتورهای تلفن همراه، کارمزد پیامک بر اساس تعداد پیامک واریز و برداشت نزد این بانک محاسبه و هر شش ماه یکبار به ازای هر پیامک ۹۰۰ ریال اخذ می‌شود».

در این زمینه، بانک مرکزی اعلام کرد: پیرو انتشار برخی گزارش‌ها در خصوص بخشنامه ‎بانک مرکزی به بانک‌ها مبنی بر افزایش هزینه ارسال پیامک‌ به مشتریان، به اطلاع می‌رساند بانک مرکزی هیچگونه بخشنامه‌ای در این خصوص نداشته است. لازم به ذکر است آخرین بخشنامه بانک مرکزی درباره افزایش هزینه پیامک بانکی، آذر ۱۳۹۹ صادر شده و همچنان معتبر و لازم الاجراست.

بر اساس این گزارش، سال گذشته نیز برخی از بانک‌های خصوصی از جمله بانک شهر به‌صورت درون سازمانی نسبت به افزایش هزینه پیامک بانکی به ۳۰ هزار تومان اقدام کردند. مسئولان بانک‌های خصوصی و دولتی در آن زمان اعلام کردند که هیچ تصمیمی برای افزایش هزینه پیامک بانک‌ها گرفته نشده است.

اما مدتی بعد، مسئولان بانک‌های خصوصی از افزایش هزینه پیامک بانکی خبر دادند و درباره جزئیات آن گفتند: هزینه سرویس پیامکی بانک‌های خصوصی برای هر حساب بانکی متعلق به اشخاص حقیقی و حقوقی به ترتیب به ۲۰ و ۱۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد که بانک‌ها ملزم به دریافت این مبلغ هستند و باید آن را در دو یا یک نوبت به شرط اطلاع به مشتری و اعلام رضایت او دریافت کنند که تنها در صورت رضایت مشتری حق کسر این هزینه از حساب مشتری را دارند.

در این بین، مسئولان بانک‌های دولتی اعلام کردند که تغییری در هزینه سرویس پیامک‌ها به وجود نیامده و همان ۱۵ هزار تومان است. اما برخی از بانک‌های دولتی به مشتریان خود از افزایش هزینه پیامک بانکی به ۲۰ هزار تومان خبر دادند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر