جمعه, مهر 8, 1401
26.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیتجارتامضای بزرگترین قرارداد تجاری زعفران جهان بین ایران و قطر

امضای بزرگترین قرارداد تجاری زعفران جهان بین ایران و قطر

بزرگترین قرارداد تجاری زعفران جهان میان ایران و قطر و با حضور شخصیت های سیاسی و اقتصادی دو کشور امضا شد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری مهر، ایران و قطر بزرگترین قرارداد تجاری زعفران جهان را امضا کردند. سفیر جمهوری اسلامی ایران در قطر ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ با آقای علی بن احمد الکواری وزیر دارایی قطر دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که برخی از مقامات و بازرگانان دو کشور، حضور داشتند وزیر دارایی قطر بر حمایت قطر از مراودات تجاری با ایران، تاکید کرد و افزود: قطر آمادگی دارد تا با جمهوری اسلامی ایران در زمینه فرآوری زعفران طبق استانداردهای جهانی همکاری داشته باشد.
سفیر کشورمان نیز اظهار امیدواری کرد که بتوان روابط اقتصادی را در سطح روابط سیاسی دو کشور ارتقا بخشید.

در ادامه این جلسه، قرارداد تجاری برای انتقال و فرآوری ۲۰۰ تن زعفران ایران با ارزش اولیه ۳۰۰ میلیون دلار بین بازرگانان ایران و قطر منعقد گردید. به این ترتیب بزرگترین قرارداد تجاری زعفران جهان به امضا رسید. با این قرارداد ضمن تثبیت جایگاه ایران به عنوان قطب اول تولید و عرضه زعفران در جهان، گام بلندی در جهت نزدیکتر کردن قیمت زعفران ایران به قیمت بازارهای جهانی برداشته خواهد شد.

کارشناسان معتقدند بزرگترین قرارداد تجاری زعفران جهان بین ایران و قطر در نوع خود بی نظیر است. این قرارداد می‌تواند ضمن اثرگذاری مثبت بر بازار زعفران داخلی از خام فروشی زعفران جلوگیری به عمل آورد و با ایجاد ارزش افزوده و ایجاد بازارهای جدید و بین المللی برای عرضه زعفران ایران، این نوید را به کشاورزان و زعفران کاران می‌دهد که امسال با خیالی آسوده‌تر با افزایش بهره وری در واحد سطح این محصول استراتژیک، نگرانی از عرضه و فروش دسترنج خود نداشته باشند.

گفتنی است که بر اساس بزرگترین قرارداد تجاری زعفران جهان بین ایران و قطر، اولین محموله زعفران ایران در اول اکتبر ۲۰۲۲ به قطر ارسال خواهد شد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر