یکشنبه, مهر 3, 1401
18.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبانک و بیمهآخرین آمار از پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی

آخرین آمار از پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی

طبق گزارش‌ها از ابتدای سال جاری، ۳۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در بخش اشتغال خانگی اختصاص یافته که بیش از ۱۰۰ درصد کل تسهیلات سال گذشته است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی از ابتدای امسال رشد قابل توجهی داشته است. در حال حاضر توسعه کسب و کارهای خانگی در بسیاری از کشورهای دنیا، مورد توجه قرار دارد. مطابق آمارها ۲۳ درصد کل مشاغل در کشورهای فوق صنعتی متعلق به کسب و کارهای خانگی است. بر همین اساس تمرکز بر موضوع مشاغل خانگی در دستور کار برنامه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه ایجاد اشتغال قرار گرفته است.

مشاغل خانگی در کنار ایجاد اشتغال پایدار، باعث سودآوری و درآمدزایی برای صاحبان این نوع کسب و کارها هم شده است. به گفته فعالان حوزه کار، هزینه پایین و بهره وری بالا از مزیت‌های عمده مشاغل خانگی است که در گرایش و تنوع بسیار قابلیت انجام دارد.

وزارت کار تصمیم جدید دارد تا بسته‌های توسعه بازار مشاغل خانگی مختص هر استان را تدوین کند و حمایت های مالی برای بازسازی مشاغل خانگی صورت گیرد.

محمود کریمی بیرانوند ـ معاون اشتغال وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی ـ به تازگی آماری از پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی ارائه کرده و گفته است: با همکاری بانک مرکزی و وزارت کار، از ابتدای سال جاری برای متقاضیان مشاغل خانگی ۳۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اختصاص یافته است.

به گفته وی این رقم بیش از ۱۰۰ درصد کل تسهیلات سال گذشته است و صدور مجوز مشاغل خانگی در این دولت تا ۹۵ درصد به طور آنی انجام گرفته است.

معاون اشتغال وزیر کار تأکید کرد: فرایند نظارت و اجرای دقیق دستورالعمل پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی به منظور جلوگیری از انحرافات احتمالی با جدیت دنبال می‌شود.

پیش از این معاون اشتغال وزارت کار گفته بود که در زمینه تامین مالی مشاغل خانگی با همکاری بانک مرکزی حمایت‌های ویژه‌ای در نظر گرفته و به بانک‌های عامل ابلاغ شده است که میزان اعتبارات تسهیلات مشاغل خانگی نسبت به سال قبل دو برابر افزایش داشته است.

مشاغل خانگی بهترین قالب کارآفرینی خصوصا برای زنان و جوانان جویای کار به حساب می‌آید که برای عرضه محصولات خانگی به بازاریابی و حمایت و پشتوانه مالی نیاز دارند.

بر اساس این گزارش، برابر آمارها از زمان استقرار دولت سیزدهم تاکنون نزدیک به ۹۳ هزار فقره مجوز مشاغل خانگی صادر شده است. همچنین برای بیش از ۷۱ هزار نفر اشتغالزایی صورت گرفته است. علاوه بر این، بیش از ۳۸ هزار نفر از متقاضیان مشاغل خانگی از تسهیلات مشاغل خانگی بهره مند شده‌اند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر