سه شنبه, مهر 12, 1401
25.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبانک و بیمهفرا رسیدن زمان اجرای آزمایشی رمز ریال

فرا رسیدن زمان اجرای آزمایشی رمز ریال

طبق وعده بانک مرکزی، تا پایان شهریور باید شاهد اجرای آزمایشی رمز ریال ملی باشیم.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، فقط دو روز دیگر تا موعد اجرای آزمایشی رمز ریال باقی مانده است. بانک مرکزی اواسط سال گذشته اعلام کرد که قصد راه‌اندازی رمز ارز ملی بر پایه ریال را دارد تا با انتشار رمز ریال، افراد اسکناس ریال خود را تحویل بانک مرکزی ‌دهند و رمز ریال تحویل بگیرند. البته رمز ریال قابل استفاده برای سرمایه‌گذاری نخواهد بود و صرفا جایگزین اسکناس می‌شود.

در این زمینه، بانک مرکزی هدف خود از طراحی رمزریال را تبدیل اسکناس به یک موجودیت قابل برنامه‌ریزی و برنامه‌نویسی اعلام کرد. یعنی با این فرآیند پول دارای موجودیت هوشمند شود.

مسئولان بانک مرکزی درباره ویژگی‌های رمز ریال اینگونه توضیح داده‌اند که در رمزریالی که در داخل گوشی قرار می‌گیرد، بانک به عنوان شخص سوم و واسط که امکان انتقال وجه را فراهم می‌کند، حذف و عین پول و اسکناسی که در جیب داریم به صورت الکترونیک منتقل می‌شود.

البته یکی از ویژگی‌های حائز اهمیت ریال دیجیتال در مقایسه با اسکناس را سطح امنیت بالای آن اعلام کرده‌اند؛ اینگونه که طراحی رمز ریال به صورتی است که ردیابی وجوه در آن به طور دقیق قابل انجام بوده و حتی در صورت سرقت اطلاعات رمز ریال و هک گوشی تلفن هوشمند توسط سارقین و هکرها امکان ردیابی آن وجود خواهد داشت.

درباره اینکه چه زمانی رمز ارز ملی منتشر خواهد شد، رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرده بود که تا پایان شهریور ماه اجرای آزمایشی رمز ریال را شاهد خواهیم بود.

صالح آبادی در ۲۳ شهریور ماه از اجرای مرحله پیش آزمایشی رمز ریال بانک مرکزی خبر داده و گفته بود که طی روزهای اخیر فرایند پیش از اجرای آزمایشی رمز ریال با رقم یک میلیارد تومان و با ارائه رمز ریال به تعداد محدودی از افراد شروع و عملا مرحله پیش آزمایشی آن در دو بانک ملی و ملت  در حال اجرا است.

رییس کل بانک مرکزی درباره جزئیات راه‌اندازی پیش آزمایشی رمز ریال نیز اعلام کرده بود که دو فروشگاه برای استفاده از این رمز ریال در نظر گرفته شدند و کار در مرحله قبل از اجرای آزمایشی رمز ریال را آغاز کرده‌اند.

بانک مرکزی وعده داده تا پایان شهریور ماه روند فرایند آزمایشی کار با رمرز ریال با وسعتی بیشتر از شرایط کنونی به صورت رسمی آغاز می‌گردد. حال باید منتظر ماند و دید که آیا تا پایان ماه جاری، اجرای آزمایشی رمز ریال به صورت رسمی توسط بانک مرکزی آغاز خواهد شد یا خیر؟

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر