جمعه, مهر 8, 1401
26.9 C
Rasht
خانهمناطق آزادتفاهمنامه همکاری برای توسعه تعاملات بیمه‌ای و تسهیل تأسیس بیمه آفشور در...

تفاهمنامه همکاری برای توسعه تعاملات بیمه‌ای و تسهیل تأسیس بیمه آفشور در مناطق آزاد

در راستای برقراری و توسعه تعاملات بیمه‌ای، ارائه راهکار‌های عملیاتی و تسهیل همکاری‌های مشترک در حوزه بیمه آفشور، تفاهم نامه همکاری بین دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و بیمه مرکزی امضا شد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صداوسیما، سعید محمد، دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی در آیین امضای این تفاهم نامه گفت: خوشبختانه موضوع بیمه آفشور با سرعت خوبی پیگیری شده است. سه قانون در خصوص چگونگی مدیریت مناطق آزاد وجود داشته که در خصوص مسائل مالی و بانکی صراحت دارد. این قوانین تاکنون مغفول مانده است، اما با وجود تحریم‌های ظالمانه و مشکلاتی که برای اجرایی کردن آن‌ها وجود دارد روند خوبی را برای تاسیس بانک و بیمه آفشور طی کرده‌ایم.

وی ادامه داد: باید فرض را بر این بگذاریم که در صورت برداشته نشدن تحریم‌ها، چطور از ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم. از مهمترین این ظرفیت‌ها، ارائه خدمات مطلوب بین المللی به فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران است. بانک آفشور، بیمه آفشور و بورس بین الملل سه نهادی هستند که لازم است در مناطق آزاد هر چه سریع‌تر شکل گیرند تا بتوانیم خدمات خوبی با آن‌ها ارائه دهیم.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی اضافه کرد: برنامه ریزی‌های خوبی در این عرصه انجام گرفته است. وزیر اقتصاد نیز قول مساعد داده‌اند تا این ظرفیت‌ها هر چه سریع‌تر در مناطق آزاد شکل گیرد.

سعید محمد با بیان اینکه تفاهم نامه امروز مبنای همکاری مناطق آزاد و بیمه است گفت: در تلاش هستیم تا بیمه‌های سرزمین اصلی را به بیمه های آفشور متصل کنیم تا بتوانیم خدمات متنوعی به سرمایه گذاران ارائه دهیم.

می‌خواهیم با به روز رسانی قوانین مناطق آزاد، موانعی که در مسیر تشکیل بیمه آفشور وجود دارد را برطرف سازیم. همچنین در گام بعد با جذب سرمایه معقول فعالیت خود را در عرصه‌های بین المللی آغاز کنیم.

مشاور رئیس جمهور خاطرنشان کرد: تسریع و تسهیل صدور پروانه‌های شرکت‌ها در مناطق آزاد اولویت ما است. مشخصا بانک آفشور نیز می‌تواند در این عرصه راهگشا باشد. این ظرفیت وجود دارد تا در کوتاه مدت، بیمه آفشور را در مناطق آزاد راه اندازی کرده و یکی از دغدغه‌های اصلی سرمایه گذاران را برطرف کنیم.

سعید محمد با اشاره به مفاد تفاهم نامه گفت: تسهیل تاسیس بیمه های آفشور با مشارکت اشخاص حقیقی و حقوقی داخلی و خارجی در چارچوب مقررات مناطق آزاد، توسعه فعالیت‌های اقتصادی و تجاری و همکاری‌های متقابل بیمه مرکزی و دبیرخانه شورایعالی در خصوص بیمه های آفشور با رعایت مقررات طرفین در زمینه ارائه خدمات مرتبط با سازمان‌های مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی پس از این تفاهم اجرایی خواهد شد.

شایان ذکر است که این تفاهم نامه همکاری روز سه شنبه (۲۹ شهریورماه)، بین «سعید محمد» مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی و «مجید بهزادپور» رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران به امضاء رسید.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر