سه شنبه, مهر 12, 1401
25.9 C
Rasht
خانههشتگ مجلستشکیل وزارت بازرگانی کمکی به اقتصاد کشور نمی کند

تشکیل وزارت بازرگانی کمکی به اقتصاد کشور نمی کند

به اعتقاد عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، اقتصاد در ایران به گونه‌ای است که با تشکیل وزارت بازرگانی، مشکلی حل نخواهد شد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری مهر، منصورعلی زارعی‌کیاپی، نماینده ساری در پاسخ به اینکه تشکیل وزارت بازرگانی در شرایط کنونی، آیا برای کشور ضرورت دارد گفت: اقتصاد در ایران به شکلی است که با تشکیل وزارت بازرگانی، مشکلی برطرف نمی‌شود؛ مخصوصاً که سال‌ها تجربه فعالیت وزارت بازرگانی را داشته‌ایم.

وی ادامه داد: نگاه پررنگ به واردات که در سال‌های گذشته حاکم بود، باعث شد در تولید دستاوردهای قابل ملاحظه‌ای کسب نکنیم. از طرفی، دو وزارتخانه صمت و جهاد کشاورزی نقش مهمی از تولید تا مصرف را در کشور به عهده دارند و حتی بخش زیادی از ارزآوری کشور به واسطه تولید و صادرات آن‌ها است. پس باید برای این دو وزارتخانه، برنامه‌ریزی ویژه و اصولی در نظر گرفت.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: اینکه یک مجموعه‌ای کار تولید را انجام دهد و مجموعه‌ای دیگر، کار بازرگانی، به صلاح نیست. من فکر می‌کنم کار بازرگانی در حوزه صنعت و معدن باید توسط وزارت صمت و کار بازرگانی در حوزه کشاورزی توسط وزارت جهادکشاورزی انجام پذیرد؛ زیرا در این صورت است که کارها نظم می‌گیرد، چون وزارتخانه تولیدکننده آمار درستی از تولید، توزیع و ذخایر در اختیار دارد.

زارعی اظهار داشت: قانون انتزاع، یک قانون خوب محسوب می‌شود که در حال اجراست. در حال حاضر با توجه به اجرای قانون انتزاع، دیگر نیازی به تفکیک وزارت صمت و تشکیل وزارت بازرگانی نمی‌بینم. بهتر است ساختار کنونی را با مدیریت و برنامه‌ریزی اصولی پیش برد.

وی سخنان خود در خصوص تشکیل وزارت بازرگانی را اینگونه به پایان برد: اینکه گروهی کار تولید و گروهی دیگر، کار توزیع و تنظیم بازار را انجام دهند، نه تنها مشکلات را کم نمی‌کند که بیشتر هم خواهد کرد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر