سه شنبه, مهر 12, 1401
20.8 C
Rasht
خانهبازارگردیبانک و بیمهراه اندازی سامانه شفاف سازی پرداخت تسهیلات

راه اندازی سامانه شفاف سازی پرداخت تسهیلات

معاون هماهنگی و محیط کسب و کار وزارت صمت گفت: در هیئت وزیران به تصویب رسید که پرداخت تسهیلات به بخش تولید شفاف شود و بانک مرکزی باید سامانه شفاف سازی پرداخت تسهیلات را راه اندازی کند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سید مهدی نیازی در خصص راه اندازی سامانه شفاف سازی پرداخت تسهیلات افزود: در شفاف سازی ارائه تسهیلات، باید از نقطه درخواست تسهیلات تا نقطه پرداخت اقساط به صورت شفاف و مشخص باشد؛ به طوری که کسب و کار‌های متقاضی، از نرخ جرایم، مدت بازپرداخت و میزان قرارداد اطلاع یابند.

وی ادامه داد: برای تامین مالی بخش تولید، شاهد برگزاری جلسات فشرده‌ای بین وزاری صمت، اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی بودیم و تفاهم نامه‌های خوبی بین طرفین امضا شد. وزارت صمت از سال گذشته به دنبال تامین مالی زنجیره‌ای و پرداخت تسهیلات مبتنی بر فاکتور در نظام بانکی بود. در تفاهم نامه‌های جدید علاوه بر تامین سرمایه در گردش بنگاه‌ها، بحث نوسازی و احیای واحد‌های تعطیل هم در دستور کار قرار می‌گیرد و ۵۰ همت در این حوزه تامین خواهد شد تا بتوانیم با کمک بانک‌های عامل احیای واحد‌ها و بازسازی واحد‌های صنعتی را انجام دهیم..

معاون هماهنگی و محیط کسب و کار وزارت صمت که سخنان خود را با خبر راه اندازی سامانه شفاف سازی پرداخت تسهیلات شروع کرده بود در ادامه گفت: سال گذشته یک بسته رفع موانع تولید تهیه شده بود که برخی از مصوبات آن در ستاد اقتصادی دولت تصویب و ابلاغ شد. برخی دیگر در جلسات سران قوا مورد تصویب قرار گرفت، تعدادی از مصوبات آن نیاز به تصویب در هیئت وزیران داشت که آن‌ها هم ابلاغ شدند.

وی در پایان افزود: رفع محدودیت‌های حوزه چک برگشتی نیز که برای واحد‌های بالای ۱۰۰ نفر بود به واحد‌های بالای ۵۰ نفر کاهش یافت.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر