سه شنبه, مهر 12, 1401
21.9 C
Rasht
خانههشتگ مجلسشناسایی دقیق درآمد‌های مشمول مالیات با سامانه مؤدیان

شناسایی دقیق درآمد‌های مشمول مالیات با سامانه مؤدیان

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان با شناسایی دقیق درآمد‌های مشمول مالیات افراد مانع فرار مالیاتی می‌شود.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، لطف الله سیاهکلی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان با شناسایی دقیق درآمد‌های مشمول مالیات افراد، عدالت مالیاتی را بهبود می‌دهد و از فرار مالیاتی جلوگیری می‌کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ضمن اشاره به اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان افزود: سامانه مؤدیان از این نظر بسیار مهم است که باید یک هدف دنبال کند و آن شناسایی درآمد افراد خواهد بود. قطعا سامانه مؤدیان، ما را به عدالت اجتماعی نزدیک می‌کند، جلوی فرار مالیاتی را می‌گیرد و باعث افزایش درآمد دولت می‌شود؛ به نحوی که از این درآمد ایجاد شده برای دولت دو طرف راضی هستند یعنی هم صاحب درآمد و هم دولت راضی است، چون واقعی بوده و در واقع افراد و سلیقه‌ها در آن دخالت ندارند.

لطف الله سیاهکلی ادامه داد: سامانه مؤدیان از فرار‌های مالیاتی جلوگیری خواهد کرد. هر چقدر که ما به اقدامات واقعی و حقیقی افراد نزدیک شویم به عدالت نزدیک شده‌ایم. فرض کنید کارشناس مالیاتی در یک مغازه به گونه‌ای محاسبه می‌کند در مغازه دیگر به گونه‌ای دیگر حساب می‌کند، چون فرد است. فرض این است که فرد فاسدی نیست و درست است، اما برداشت فردی است و فرد مرتکب اشتباه می‌شود. اما سیستم خطا نمی‌کند و کار را دقیق انجام می‌دهد. اگر نرم افزار درست نوشته شود و به همه زوایا توجه شده باشد، امکان هر سوء استفاده‌ای را صفر می‌کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان خاطرنشان کرد: ما در مجلس از سامانه مؤدیان حمایت می‌کنیم چراکه باید به سمت سامانه‌ای شدن گام برداریم و قطعا ماشین دقیق‌تر از انسان در محاسبات عمل می‌کند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر