سه شنبه, مهر 12, 1401
25.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیمعدنمعادن برای خرید ماشین آلات ساخت داخل تأمین مالی می‌شوند

معادن برای خرید ماشین آلات ساخت داخل تأمین مالی می‌شوند

طبق اعلام معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت، معادن به‌ویژه معادن کوچک، می‌توانند برای تامین مالی خرید ماشین آلات ساخت داخل از طریق صندوق فعالیت‌های بخش معدن اقدام کنند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، آقای رضا محتشمی‌پور در حاشیه برگزاری یازدهمین همایش و نمایشگاه بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران، درباره واردات ماشین‌آلات معدنی و خرید ماشین آلات ساخت داخل، گفت: حمایت از یکی دو کارخانه داخلی و دنبال کردن این مسیر در چند سال گذشته، محدودیت‌های جدی برای بخش معدن به وجود آورده است.

وی افزود: این محدودیت‌ها در چند سال گذشته سبب تراکم نیاز‌ها و همچنین منجر به انباشت ماشین‌آلات غیرفعال در معادن شد.

محتشمی‌پور ادامه داد: امروز شرایط تغییر کرده و شاهد برداشته شدن محدودیت‌ها از بسیاری از ماشین‌آلات هستیم. ضمن اینکه آمار‌ها نیز حکایت از آن دارد که حجم تامین نیاز از طریق واردات در مقایسه با سال‌های گذشته رشد داشته است.

معاون وزیر صمت افزود: این سیاست که تعرفه‌های بالا برای ورود ماشین آلات در نظر گرفته شده و سپس از طریق مواد ۱۰۹ و ۱۱۰ قانون معدن بخواهیم به واردکنندگان تخفیف دهیم، ظرفیت ایجاد فساد دارد. باید به سمت کاهش تعرفه‌ها برای واردات تجهیزات مورد نیاز و خطوط تولید گام برداریم.

وی در پایان تصریح کرد: برای حمایت از ماشین آلات ساخت داخل نیز راه‌های زیادی وجود دارد که آخرین آن‌ها، ممنوعیت‌های وارداتی است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر