جمعه, مهر 8, 1401
26.9 C
Rasht
خانههشتگ مجلسباید از ظرفیت های اقتصادی کشورهای عضو شانگهای بهره برد

باید از ظرفیت های اقتصادی کشورهای عضو شانگهای بهره برد

به اعتقاد یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با عضویت رسمی ایران در شانگهای، باید از ظرفیت‌های اقتصادی کشورهای عضو شانگهای نهایت استفاده را برد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، اقبال شاکری در خصوص پیوستن ایران به کشورهای عضو شانگهای گفت: در دولت قبل تمامی ظرفیت‌ها و به طور کلی دیپلماسی اقتصادی معطل برجام بود و با هیچ طرفی گفت‌وگو نمی‌کردند. در واقع منتظر بودند طرف مقابل پای میز مذاکره بیاید و اقتصاد را شرطی کرده بودند.

وی افزود: در دوره جدید مجلس و دولت، بر لزوم فعال شدن دپیلماسی اقتصادی تاکید شد. در همین راستا موافقتنامه همکاری‌های مشترک با چین و روسیه بسته شد و ایران هم به عضویت سازمان همکاری‌های شانگهای درآمد.

نماینده تهران در مجلس ادامه داد: عضویت رسمی ایران در شانگهای از اقدامات خوبی به حساب می‌آید که زمینه‌ساز استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی خواهد بود که می‌توان نهایت استفاده را از ظرفیت‌های اقتصادی کشورهای عضو شانگهای برد. در این راه باید از ظرفیت بخش خصوصی برای صادارات و واردات به کشورهای مختلف در آسیای میانه، غرب آسیا، حوزه خلیج فارس، مدیترانه و جنوب شرق آسیا استفاده کرد.

شاکری خاطرنشان کرد: باید با کشورهای عضو شانگهای تعاملات اقتصادی داشت. با عضویت رسمی ایران در شانگهای،‌ دولت باید بیشتر از گذشته ظرفیت بخش خصوصی به خصوص اتاق‌های تعاون و بازرگانی را مورد استفاده قرار دهد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر