چهارشنبه, مهر 5, 1402
19.8 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیصنعتصنعت پتروشیمی موتور محرک توسعه اقتصادی ایران

صنعت پتروشیمی موتور محرک توسعه اقتصادی ایران

به اعتقاد سازنده تجهیزات صنعت نفت، صنعت پتروشیمی برای سالیان متمادی‌ می‌تواند در نقش موتور محرک توسعه اقتصادی ایران ظاهر شود.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایرنا، «حسین نصرتی» گفت: گرچه طی سال‌های اخیر در زمینه توسعه بالادستی در صنعت نفت و نیز در میان دست و پایین دست به ویژه در صنعت پتروشیمی کارهای بزرگی در کشور انجام گرفته است، در همین راستا پروژه های ارزشمندی به مرحله بهره برداری رسیده است؛ اما با کنار هم نهادن مجموعه ذخایر نفت و گاز، توانایی‌های نیروی انسانی و پیمانکاری کشور، موقعیت جغرافیایی ممتاز ایران و چشم انداز آتی بازار انرژی جهان می‌توان گفت که صنعت پتروشیمی برای سالیان آینده قادر است همچون یک موتور محرک در عرصه توسعه ملی ایران به ایفای نقش بپردازد.

وی ادامه داد: توسعه صنعت پتروشیمی در کشور طی دو دهه گذشته، تصویر توسعه صنعتی ایران را از عصر پیش از آن متفاوت کرده است. در این صنعت هنوز ظرفیت خالی بسیار زیادی برای توسعه دیده می‌شود و به نظرم تداوم توسعه صنعت پتروشیمی تصویر ایران فردا را هم از آنچه امروز وجود دارد با مختصات متفاوتی ترسیم خواهد کرد .

نصرتی اضافه کرد: صنعت پتروشیمی کشور چشم انداز طولانی دارد که بر اساس آن‌ها برنامه ریزی‌هایی هم صورت گرفته است. البته تحریم های ظالمانه ممکن است در این روند توسعه اختلالی به وجود آورده باشد. اما همزمان یک جریان بومی سازی و اعتماد به توانایی داخلی را به همراه داشته است. پیمانکاران و مجریان پروژه‌های صنایع نفت و پتروشیمی در این زمینه می‌توانند باعث جهش کشور در توسعه صنعتی و اقتصادی شوند.

وی افزود: شرکت ماشین سازی ویژه بنا بر شناخت ظرفیت‌های عظیم ملی، وجود چشم انداز در آینده و ضرورت وجود شرکت‌های پیمانکاری قوی وارد عرصه احداث و اجرای پروژه‌های پتروشیمی در کشور شده است.

مدیر عامل شرکت ماشین سازی ویژه در پایان گفت: امسال چند پروژه ملی در صنعت پتروشیمی توسط این شرکت به اجرا درآمده و به نتیجه رسیده است. از جمله آن‌ها بهره برداری از پروژه طرح توسعه تولید آب در پتروشیمی مبین است که اکنون در مرحله بهره برداری قرار دارد. همچنین پروژه راه اندازی تامین آب و تامین هوا در پروژه پتروشیمی گچساران توسط شرکت ماشین سازی ویژه با موفقیت اجرا شده و در آستانه افتتاح است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر