سه شنبه, مهر 12, 1401
20.5 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشکاهش قیمت نهاده های دامی به زیر نرخ مصوب

کاهش قیمت نهاده های دامی به زیر نرخ مصوب

بر اساس اعلام دبیر انجمن صنفی کارفرمایان گاوداران ایران، قیمت انواع نهاده های دامی در بازار آزاد و حتی برخی فروشندگان در بازارگاه به زیر قیمت مصوب خود رسید.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری تسنیم، علی آقا بابایی در خصوص کاهش قیمت نهاده های دامی گفت: در حالی که قیمت مصوب جو و ذرت دامی 11 هزار و 300 و حدود 17 هزار تومان برای کنجاله سویا تعیین شده، اما قیمت این محصولات در بازار ارزان تر است.

وی ادامه داد: در حال حاضر هرکیلوگرم ذرت و جو در بازار 10 هزار و 500 تومان و کنجاله سویا 15 هزار و 500 تا 16 هزار تومان فروخته می‌شود. البته این امکان وجود دارد که قیمت نهاده های دامی همچنان کاهش یابد.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان گاوداران ایران افزود: این کاهش قیمت نهاده های دامی روی قیمت تمام شده شیر نیز اثر می‌گذارد و باید محصولات لبنی به قیمتی به دست مردم برسد که توان خریداری داشته باشند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بسیاری از دامداران بزرگ، نهاده های دامی را از بازار آزاد خریداری می کنند و حتی در خود سامانه بازارگاه برخی واردکنندگان قیمت نهاده های دامی را کاهش داده‌اند.

آقا بابایی گفت: در شرایطی که دولت بازار نهاده ها را رها کرده و تنها بر آن نظارت دارد عرضه و تقاضا خود باعث تعادل قیمت ها می‌شود.

وی اظهار داشت: در مواردی نیز واردکنندگان با هزینه‌های پیش بینی نشده‌ای در واردات مواجه می‌شوند که قیمت نهاده های دامی را افزایش می‌دهد.

دبیرانجمن صنفی کارفرمایان گاوداران ایران در پایان گفت: دامداران صنعتی نتواسته‌اند از تسهیلات بانکی سرمایه در گردش استفاده کنند. در حالی که قیمت خرید نهاده های آن‌ها نیز چند برابر شده است. در نتیجه باعث شده برخی دامداران قادر به خرید این محصولات نباشند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر