جمعه, مهر 8, 1401
26.9 C
Rasht
خانههشتگ مجلسآیین نامه واردات خودرو تأثیری روی قیمت خودرو نخواهد داشت

آیین نامه واردات خودرو تأثیری روی قیمت خودرو نخواهد داشت

به اعتقاد یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس، آیین نامه نوشته شده برای واردات خودرو، نشان می‌دهد که وزارت صمت تحت تاثیر قدرت های پشت پرده‌ای است که تاکنون ثمره‌ای برای مردم نداشته‌اند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، جلال رشیدی کوچی درباره آیین نامه واردات خودرو گفت: هدف مجلس از تصویب قانون واردات خودرو در وهله اول شکستن انحصار خودروسازان و در وهله دوم نیز تبدیل کردن خودرو به یک کالای مصرفی بود تا دیگر یک کالای سرمایه‌ای نباشد. در وهله سوم نیز با شکسته شدن انحصار، قیمت خودرو شکسته شده و به قیمت‌های جهانی نزدیک تر شود. به این ترتیب عموم مردم با درآمدهای مختلف قادر به خرید خودرو خواهند بود.

آیین نامه نوشته شده تاثیری در بازار خودرو ندارد

نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی افزود: اکنون آیین نامه واردات خودرو به گونه‌ای نوشته شده است که هیچ کدام از اهداف مجلس را محقق نمی‌کند. بر اساس این آیین نامه، قیمت خودرو بدون هیچ تغییری باقی خواهد ماند و عموم مردم نیز نمی‌توانند به خودروی دلخواه خود دسترسی داشته باشند. این آیین نامه حکایت از آن دارد که وزارت صمت به جای اینکه به دنبال رضایت‌مندی مردم باشد، تحت تاثیر قدرت‌های پشت پرده و پنهانی قرار گرفته که سال‌ها مورد حمایت بودند.

کسی نمی‌تواند مانع واردات خودرو شود

رشیدی کوچی در پایان تصریح کرد: آیین نامه واردات خودرو نمی‌تواند در ساماندهی بازار خودرو تأثیرگذار باشد. ما در مجلس به دنبال این هستیم که اگر امکان دارد آیین نامه نوشته شده اصلاح گردد. آنچه که اهمیت دارد تبدیل واردات خودرو به قانون است. دیگر کسی نمی‌تواند مانع واردات خودرو شود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر