سه شنبه, آذر 8, 1401
13.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبورسشاخص کل بورس روند کاهشی را حفظ کرد

شاخص کل بورس روند کاهشی را حفظ کرد

بازار سرمایه همچنان روزهای ابری را سپری می‌کند و شاخص کل بورس با روند کاهشی متوالی سهامداران را ناامید می‌کند. امروز هم شاهد ریزش حدود ۳۳۱۱ واحدی شاخص کل بودیم.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، شاخص کل بورس حدود ۳۳۱۱ واحد ریخت و به یک میلیون و ۳۱۸ هزار واحد رسید. شاخص کل با معیار هم‌وزن امروز نیز با افت ۹۹۸ واحدی، در رقم ۳۸۱ هزار و ۱۱۳ واحد قرار گرفت. در این بازار ۲۰۹ هزار معامله انجام پذیرفت که ۱۹ هزار و ۹۴۹ میلیارد ریال ارزش داشت.

در این میان توسعه معادن وص. معدنی خاورمیانه، فجر انرژی خلیج فارس و معدنی‌ و صنعتی‌ چادرملو بیشترین تاثیر منفی و هلدینگ سرمایه‌گذاری ‌غدیر، پالایش نفت اصفهان، ذوب آهن اصفهان و سرمایه‌گذاری ‌صندوق ‌بازنشستگی‌ بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس داشتند.

علاوه بر شاخص کل بورس، شاهد ریزش شاخص کل فرابورس هم بودیم که با کاهش ۵۸ واحدی، روی رقم ۱۸ هزار و ۶۵ واحد قرار گرفت. در این بازار ۱۱۳ هزار معامله به ارزش یک میلیون و ۳۷۵ هزار و ۲۷۴ میلیون ریال انجام شد.

بیمه پاسارگاد، پلیمر آریا ساسول، آهن و فولاد غدیر ایرانیان، سنگ آهن گهرزمین و تولید برق عسلویه مپنا بیشترین تاثیر منفی و فرابورس ایران و پالایش نفت شیراز بیشترین تاثیر مثبت را در فرابورس گذاشتند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر