شنبه, آذر 5, 1401
16.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبورسشرکت های بورسی ملزم به صدور صورتحساب الکترونیکی شدند

شرکت های بورسی ملزم به صدور صورتحساب الکترونیکی شدند

شرکت‌های پذیرفته شده در بورس و فرابورس از اول آبان‌ماه ۱۴۰۱ به‌عنوان اولین گروه فراخوان شده، مشمول اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان و ملزم به صدور صورتحساب الکترونیکی هستند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایلنا، افشین محمودیان در این خصوص توضیح داد: طبق قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان، مؤدیان مشمول این قانون، علاوه بر عضویت در سامانه مؤدیان، باید برای فروش کلیه کالاها و خدمات خود صورتحساب الکترونیکی صادر کنند. همچنین می‌بایست اطلاعات این صورت‌حساب‌ها را در مقاطع زمانی معین برای سازمان امور مالیاتی کشور بفرستند.

وی تصریح کرد: شرکت‌های بورسی و فرابورسی اولین گروه فراخوان شده در اجرای این قانون هستند. باتوجه‌به اینکه شرکت‌های مذکور از اول آبان‌ماه ملزم به صدور صورتحساب الکترونیکی خواهند بود، مرکز تنظیم مقررات نظام پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان باهدف آموزش، شناسایی و رفع ابهامات فنی، قانونی و اجرایی این قانون، روزانه جلسات مستمری با حضور شرکت‌های پذیرفته شده در بورس و فرابورس برگزار خواهد کرد.

محمودیان اضافه کرد: طی دو روز گذشته برخی از شرکت های فعال، در جلسات تبیین قانون و رفع ابهامات اجرایی آن حضور پیدا کرده‌اند که عبارتند از:

– شرکت‌های فعال در زمینه صنایع فلزی و صنایع غذایی

– شرکت‌های نفت و پتروشیمی، صنایع کاغذ، چوب و سایر شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی

–  شرکت‌های فعال در صنعت بیمه و صنایع خودرویی پذیرفته شده در بورس و فرابورس

– شرکت‌های سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی، توسعه مولد نیروگاهی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کورش، سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی، فجر انرژی خلیج فارس، گروه مپنا، سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی، سرمایه‌گذاری غدیر، صنعتی دریایی ایران و سرمایه‌گذاری ملی ایران

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر