شنبه, آذر 5, 1401
16.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبورسوضعیت امروز بازار بورس

وضعیت امروز بازار بورس

معاملات بازار بورس امروز درحالی به پایان رسید که شاخص کل بورس روند نزولی داشت، اما شاخص کل با معیارهم‌وزن صعودی بود.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، بازار بورس همانند روزها و ماه‌های گذشته روند صعودی پایداری را تجربه نکرد. امروز شاخص کل بورس ۲۳۹۶ واحد کاهش یافت و روی رقم یک میلیون و ۳۱۰ هزار واحد قرار گرفت. این درحالی است که شاخص کل با معیار هم‌وزن افزایش ۶۵۱ واحدی را ثبت کرد و به رقم ۳۷۸ هزار و ۵۹۴ واحد رسید. در این بازار ۱۹۴ هزار معامله به ارزش ۲۷ هزار و ۷۴۲ میلیارد ریال انجام پذیرفت.

معدنی و صنعتی چادرملو، فولاد مبارکه اصفهان، معدنی و صنعتی گل‌گهر، پالایش نفت اصفهان و سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس داشتند.

در آن سوی بازار بورس، شاخص کل فرابورس بیش از یک واحد افزایش یافت و در رقم ۱۷ هزار و ۸۵۳ واحد ایستاد. در این بازار ۱۳۲ هزار معامله به ارزش ۱۹۳ هزار و ۳۷۰ میلیارد ریال انجام گرفت.

پتروشیمی زاگرس، تولید نیروی برق دماوند و اعتباری ملل نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل فرابورس ایران، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و پالایش نفت شیراز نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر