شنبه, آذر 5, 1401
16.9 C
Rasht
خانهبازارگردینفت و انرژیمصرف برق در هفته گذشته ۱۳ درصد افزایش داشت

مصرف برق در هفته گذشته ۱۳ درصد افزایش داشت

بر اساس اعلام مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران، مصرف برق در هفته گذشته با رشد ۱۳ درصدی همراه بود.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایلنا، مصطفی رجبی مشهدی در خصوص افزایش مصرف برق در مهرماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته اظهار داشت: تابستان سال جاری با همکاری همه مشترکین به ویژه در بخش خانگی، به بهترین شکل ممکن سپری شد و خاموش نشدن چراغ خانه‌های مردم در کنار آمار مثبت رشد تولید صنایع این مسئله را تأیید می‌کند.

وی در تشریح رفتار مصرف مشترکان پس از گذر از تابستان گفت: یکی از اتفاقاتی که بعد از گذر فصل گرم و با شروع مهرماه شاهد آن هستیم رشد قابل توجه مصرف برق است که روند متفاوتی را به نسبت سال‌های گذشته نشان می‌دهد.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران در بیان نشانه‌های افزایش رشد مصرف برق در مهرماه سال ۱۴۰۱ نسبت به سال گذشته تصریح کرد: در تاریخ ۱۶ مهرماه سال ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۵ دقیقه اوج بار مصرف برق به ۵۰ هزار ۳۰۴ مگاوات رسید، درحالی که اوج بار مصرف در روز مشابه سال ۱۴۰۰ معادل ۴۵ هزار و ۷۵ مگاوات بوده است، به معنای دیگر در این روز ما رشد ۱۱.۶ درصدی اوج بار مصرف برق را داشته‌ایم.

رجبی مشهدی در خصوص دلایل این اتفاق گفت: بازگشایی مدارس، مراکز آموزشی و از سر گرفته شدن کسب و کارها و فعالیت‌هایی که در فصل تابستان تعطیل بوده به دنبال تغییر ساعت فعالیت ادارات را می‌توان از مهمترین دلایل رشد مصرف برق در مهرماه سال جاری دانست. از طرفی با نگاهی به آمار میزان مصرف انرژی برق در این روزها، به نظر می‌رسد مردم و برخی ادارات همچنان از وسایل سرمایشی استفاده می‌کنند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر