پنجشنبه, آذر 10, 1401
10.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبورسورود سرمایه به بورس با افزایش سقف تراکنش کارگزاری‌ها راحت تر می...

ورود سرمایه به بورس با افزایش سقف تراکنش کارگزاری‌ها راحت تر می شود

به اعتقاد عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس، تغییر در سقف تراکنش کارگزاری‌ها به خرید و فروش راحت کمک خواهد کرد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صداوسیما، آقای جعفر قادری درباره تسهیل ورود سرمایه به بورس با ۱۰ برابر شدن سقف تراکنش کارگزاری‌ها اظهار داشت: یکی از معضلات و مشکلاتی که اکنون وجود دارد، حجم سرمایه‌هایی است که از بورس خارج می‌شود. بنابراین برای ورود سرمایه به بورس باید تسهیلاتی وجود داشته باشد تا کارگزاری‌ها بتوانند هم صاحب تراکنش بیشتری شوند و هم راحت‌تر برای متقاضیان سهام را بخرند. شاید این کار بخشی از مشکلات را برطرف کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات تصریح کرد: بخش عمده‌ای از مشکلات کشور در زمینه بازار سرمایه ناشی از شکل گرفتن حباب است. این بحث به قدری تاثیر گذار بود که شاید به راحتی نتوان آن را رفع کرد؛ ولی انتظار داریم که بورس حداقل یک رشد تدریجی را به دنبال داشته باشد.

نماینده مردم شیراز و زرقان افزود: شرایط فعلی بازار بورس نشان از این دارد که حمایت‌های لازم از این بازار انجام نمی‌شود و ورود سرمایه به بورس هم صورت نمی‌گیرد. باید درباره به ثمر نشستن مباحث و موضوعات تخصصی در این زمینه تلاش بیشتری شود.

قادری ادامه داد: این کار‌ها باید هم از طریق وزارت اقتصاد وهم بازار‌های موازی صورت پذیرد. وقتی اذعان داریم که مطمئن‌ترین شیوه و روش سرمایه‌گذاری، ورود سرمایه به بورس است و مردم را تشویق می‌کنیم تا از این طریق دارایی‌ها خود را وارد بخش تولید کنند، باید تمام امکانات و ظرفیت‌هایی که وجود دارد را به خدمت بگیریم تا معضلات و مشکلات بازار بورس از بین برود.

وی در پایان گفت: امیدوارم با فروکش کردن ناآرامی‌های اخیر در کشور از تاثیر منفی بر بازار کاسته شود، زیرا مردم از ورود سرمایه به بورس دوری می‌کنند و در شرایط نامطمئن سرمایه خود را در بازاری خواهند برد که راحت‌تر به نقدینگی تبدیل شود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر