در این اپیزود می‌خواهیم کتاب بهترین قصه گو برنده است، چطور با قصه کسب و کارتان را رونق دهید با نویسندگی آنت سیمونز با ترجمه زهرا باختری را به شما معرفی کنیم.

تجربه، بهترین معلم زندگی ما انسان‌ها است، وقتی تجربیات دیگران را به زبانی شیوا می‌شنویم، به طبع روی ما تاثیرگذاری بهتر و بیشتری دارد، اما شما چگونه می‌توانید داستان زندگی خودتان را داشته باشید؟

در ابتدا باید با تعریف قصه آشنا شویم:

قصه ابزاری برای تفکرهای ذهنی و شخصی است. با بیان قصه، شما دیدگاهی ذهنی به دیگران می‌دهید که خودتان خواهان آن هستید.

برای قصه تعریف های متعدی وجود دارد اما نویسنده کتاب بهترین قصه گو برنده است، چطور با قصه کسب و کارتان را رونق دهید این تعریف را انتخاب کرده است:

قصه، تجربه‌ای است که در ذهن بازسازی می‌شود و به‌اندازه‌ای با احساس و جزئیات روایت می‌شود که شنونده در تصورات خودش آن را به‌عنوان چیزی واقعی  بارها و بارها تجربه می‌کند.

کاملا طبیعی است که همه چیز خیلی سریع اتفاق می‌افتد. ما بیشتر از آن که به ساختن روابط، آموزش، تبادل نظر یا توضیح سوتفاهم‌ها توجه کنیم، حواسمان به مشکلات است، اما در واقع باید به فکر حل این مشکلات باشیم .

اگر به واسطه داستان بر دیگران تاثیر بگذارید هم کارهای خودتان را راحت‌تر مدیریت می‌کنید، هم می‌توانید در مورد مشکلات صحبت کنید، راه حل پیدا کنید، در نتیجه دنیا را در واقعیت به جای بهتری تبدیل کنید.

با دانش ساختار و یادگیری درست می‌توانید با بیان داستان و قصه گویی، بر مبنای سناریو با اهداف، حالت دلخواه خودتان را در قالب مکان/زمان/موقعیت به راحتی بیان کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید