شنبه, آذر 5, 1401
16.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیبانک ها در خدمت تولید و تولیدکنندگان داخلی باشند

بانک ها در خدمت تولید و تولیدکنندگان داخلی باشند

یک فعال کارگری ضمن درخواست از بانک‌ها برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی، گفت: چرا کالایی که می‌توان مشابه آن را در داخل تولید کرد، وارد می‌شود که هم کارفرمایان ضرر کنند و هم باعث بیکاری کارگران و جوانان مملکت شود؟

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، رحمت الله پورموسی در خصوص حمایت از تولیدکندگان داخلی اظهار داشت: احیای مجدد کارخانه‌های تعطیل و نیمه فعال در رونق بازار کار، ایجاد فرصت‌های شغلی جدید و بهبود وضع معیشت کارگران موثر خواهد بود. اگر تاکید داریم که از اقتصاد نفتی فاصله بگیریم و بر تولید داخل تمرکز کنیم، باید به سمت تقویت بنگاه‌های اقتصادی و تولید داخل گام برداریم.

وی ادامه داد: اگر درصدد رقابت‌پذیری هستیم باید به کارخانه‌ها و تولیدکنندگان داخلی اهمیت بدهیم و احیای کارخانه‌های تعطیل و راکد، گام موثری در تحقق این هدف است. آقای رئیسی در زمانی که رییس قوه قضاییه بودند، این هدف را با جدیت دنبال کرده و بعد از اینکه رییس دولت شدند، فعال‌سازی کارخانه‌های راکد را در دستور کار قرار داده‌اند.

این فعال کارگری با بیان اینکه موانع پیش روی تولیدکنندگان داخلی باید برداشته شود، افزود: بیشترین محدودیت‌ها و موانعی که تولیدکنندگان داخلی با آن مواجه‌اند، مسایل مالیاتی، بدهی‌های بانکی، نبود نقدینگی و واردات بی رویه محصولات خارجی است.

پورموسی در پایان خاطرنشان کرد: واردات بی رویه کمر تولیدکننده داخلی را شکسته است. چرا کالایی که می‌توانیم مشابه آن را در داخل تولید کنیم، وارد می‌شود که هم به تولید داخل لطمه بزنیم و باعث بیکاری کارگران و جوانان مملکت شود و هم کارفرمایان ضرر کنند؟ وی ابراز امیدواری کرد با اصلاح نظام بانکی در کشور، بانک‌ها بیش از گذشته در خدمت تولید و تولیدکنندگان داخلی باشند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر