چهارشنبه, آذر 9, 1401
13.8 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیصنعتدو نمایشگاه بین‌المللی در حوزه صنعت نساجی و پوشاک در تهران افتتاح...

دو نمایشگاه بین‌المللی در حوزه صنعت نساجی و پوشاک در تهران افتتاح شد

بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت نساجی و دهمین نمایشگاه بین‌المللی پوشاک با حضور صدها شرکت داخلی و خارجی از ایران و هشت کشور دیگر، در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران شروع به کار کرد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایرنا، دو نمایشگاه بین المللی در حوزه صنعت نساجی و پوشاک در تهران افتتاح گردید. در نمایشگاه صنعت نساجی بیش از ۲۰۰ شرکت داخلی و خارجی از روز جمعه تا دوم آبان ماه گرد هم می‌آیند. این شرکت‌ها ضمن ارائه توانمندی‌های خود، زمینه‌های سرمایه گذاری، مبادلات تجاری و بازرگانی را فراهم کرده و با یکدیگر به گفت وگو و تبادل اطلاعات نوین این صنعت خواهند پرداخت.

در این نمایشگاه ۱۵۵ شرکت داخلی و ۴۰ شرکت خارجی از هشت کشور شامل آلمان، ایتالیا، تایوان، ازبکستان، کره جنوبی، ترکیه، هند و چین جدیدترین تولیدات و خدمات خود را در حوزه صنعت نساجی به معرض دید عموم می‌گذارند.

مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه در حوزه صنعت نساجی و پوشاک عبارتند از:

– ارائه دستاوردها، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های کارخانه‌ها و شرکت‌ها

– توسعه صادرات و یافتن بازارهای جدید صادراتی

– نمایش آخرین دستاوردهای علمی و فنی و صنعتی داخلی و خارجی این حوزه

– فراهم آوردن بستر مناسب برای انتقال بیشتر فناوری‌ها به کشور

– ایجاد ارتباط‌های تجاری جدید و تقویت روابط قبلی

– فراهم کردن زمینه‌های لازم برای سرمایه گذاری شرکت‌های داخلی و خارجی

– کارآفرینی و اشتغال پایدار

همچنین شرکت کنندگان در دهمین نمایشگاه بین المللی پوشاک ایران، برترین تولیدات شامل انواع پوشاک مردانه، زنانه، بچگانه و دیگر مدل‌های تولیدی در قالب طرح و رنگ‌های گوناگون و همچنین دستگاه‌ها و تجهیزات تولید پوشاک را در معرض دید علاقه مندان قرار داده‌اند.

گردش مالی بازار پوشاک کشور سالیانه حدود هشت هزار میلیارد تومان است که بخش داخلی از این بازار بزرگ فقط حدود ۳۹ درصد سهم دارد و ۷۰ درصد دیگر این بازار در دست واردکنندگان است که پوشاک را عمدتا به صورت قاچاق وارد کشور می‌کنند.

این دو نمایشگاه در حوزه صنعت نساجی و پوشاک تا دوم آبان ماه هر روز از ساعت 8 تا ۱۵ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران میزبان علاقه مندان خواهند بود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر