چهارشنبه, آذر 9, 1401
13.8 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیتجارتکاهش تعرفه واردات ماشین آلات به ۱ درصد

کاهش تعرفه واردات ماشین آلات به ۱ درصد

معاون صنایع عمومی وزارت صمت از کاهش تعرفه واردات ماشین آلات از ۴ به یک درصد خبر داد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمدمهدی برادران ضمن اعلام خبر کاهش تعرفه واردات ماشین آلات، در مراسم بازدید از یکی از واحدهای تولید لوازم خانگی در شهرک کاسپین با اشاره به مشکلات تحریم و تلاش تولیدکنندگان برای افزایش سطح کمی و ‌کیفی محصولات، گفت: استراتژی کاملی با همراهی نهادهای مربوطه برای صنعت لوازم خانگی شکل گرفته که علاوه بر پوشش نیاز بازار بتوانیم به افزایش تولید و صادرات دست یابیم.

وی ادامه داد: در سال جاری برای افزایش تولید لوازم خانگی به 18.5 میلیون دستگاه هدفگذاری کرده‌ایم. در کنار رشد کمی، خطوط تولید متنوع از جمله خط تولید مایکروویو افتتاح شده است که نقص‌های بازار را پوشش خواهد داد.

معاون صنایع عمومی وزارت صمت در خصوص قاچاق لوازم خانگی گفت: تولیدکنندگان برتر مدیریت کالای قاچاق را برعهده بگیرند و با همکاری انجمن صنایع لوازم خانگی ایران و در قالب مسئولیت اجتماعی به این مشکل و اشتغالزایی کمک کنند.

برادران افزود: در مورد قیمت لوازم خانگی با همکاری تولیدکنندگان به ثبات در قیمت دست یافته‌ایم و در شرایط تورمی رشد قیمت اقلام لوازم خانگی به غیر از تلویزیون که رشد قیمت 15 درصدی داشت، به 10 درصد رسید.

وی به رفع ‌موانع تولید در حوزه پتروشیمی اشاره کرد و در مورد کاهش سایر هزینه‌های تولید اظهار داشت: تعرفه واردات ماشین آلات از 4 به یک درصد کاهش یافت.

معاون صنایع عمومی وزارت صمت خاطرنشان کرد: در6 ماهه اول سال، صادرات نسبت به سال قبل، 18 درصد افزایش داشته است. طی این مدت 34 درصد رشد صادرات لوازم خانگی کوچک داشتیم.

برادران با اشاره به روند رو به رشد تولید تصریح کرد: رقابت اصلی در بازار علاوه بر قیمت در زمینه رضایت مشتری است.

وی در پایان گفت: فرایند داخلی‌سازی و افزایش عمق تولید در مجموعه‌های تولیدی با همکاری شرکت های دانش بنیان افزایش پیدا کند تا متهم به مونتاژکاری نباشیم.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر