یکشنبه, آذر 13, 1401
6.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیبازگشایی کارخانه های راکد از رشد مشاغل کاذب جلوگیری می‌کند

بازگشایی کارخانه های راکد از رشد مشاغل کاذب جلوگیری می‌کند

یک فعال کارگری، اقدام دولت در بازگشایی کارخانه های راکد را مثبت ارزیابی کرد و گفت: احیا و فعال‌سازی مجدد کارخانه‌های تعطیل و نیمه فعال در رونق بازار کار و اشتغالزایی مؤثر است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، ناصر چمنی در خصوص بازگشایی کارخانه‌های راکد و تعطیل شده و بازگشت کارگران به کار، گفت: یکی از عمده مشکلات کارخانه‌های بزرگ و بعضاً راکد و تعطیل، داشتن بدهی معوق بانکی است. طبعا برای اینکه کارخانه بتواند بدهی بانکی خود را بپردازد، باید به کار و تولید ادامه بدهد. ولی متاسفانه بیشتر بانک‌ها بعد از مدتی با اقدامات قانونی مانع فعالیت کارخانه شده و کارگران را بیکار می‌کنند.

وی افزود: این مساله به تولید داخل و تولیدکننده آسیب می زند. بخشی از مشکلات بنگاه‌های دارای مشکل مربوط به مالیات است و بعضاً می‌بینیم که دارایی، حساب‌های هیات مدیره و شرکت را مسدود می‌کند و کارخانه دچار مشکل می‌شود.

این فعال کارگری از اقدام دولت در بازگشایی کارخانه های راکد ابزار خرسندی کرد و گفت: یکی از بهترین کارهایی که دولت دنبال می‌کند و باید سرعت بیشتری بگیرد، احیا و فعال‌سازی مجدد کارخانه‌های تعطیل و نیمه فعال است.

چمنی اضافه کرد: مایه امیدواری است که بشنویم کارخانه‌ای مجدد به راه افتاده و کارگران آن سه شیفت مشغول کار هستند. به طور یقین این اتفاق هم در بازار کار و اشتغال و چرخه اقتصاد و هم در انگیزه کار و معیشت کارگران اثرگذار خواهد بود.

به گفته وی، با تداوم بازگشایی کارخانه های راکد از تمایل افراد به مشاغل کاذب و غیرمولد جلوگیری خواهد شد. به این ترتیب افراد در جایی مشغول کار می‌شوند که علاوه بر درآمد، از بیمه و امنیت شغلی هم برخوردار هستند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر