پنجشنبه, آذر 10, 1401
10.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیتجارتصادرات فولاد به ۵۶ کشور جهان

صادرات فولاد به ۵۶ کشور جهان

مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه‌گذاری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: فولاد ایران به ۵۶ کشور جهان صادر می شود.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، به گفته مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه‌گذاری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، بیشترین صادرات فولاد و محصولات فولادی کشورمان با سهم ۲۱ درصدی به متعلق به کشور عراق است که بیش از یک‌پنجم میزان صادرات این محصولات را در بر گرفته است.

امیر صباغ در ادامه اظهار داشت: اندونزی با ۱۵.۳ درصد، چین با ۱۵.۱ درصد، تایلند ۹.۴ درصد، عمان ۸.۱ درصد، امارات ۷.۸ درصد، ترکیه ۴.۶ درصد و غنا ۲.۹ درصد، دیگر مقاصد صادراتی تولیدکنندگان بزرگ فولاد کشور بودند.

وی با اشاره به اینکه صادرات فولاد ایران به مقصد ۵۶ کشور انجام گرفته است، بیان کرد: صادرات فولاد ایران برای دومین ماه متوالی روند صعودی داشته و به ۷۶۷ هزار تن در شهریورماه رسیده که بالاترین سطح ۲ سال اخیر به شمار می‌رود.

صباغ ادامه‌ داد: با این وجود، بازار جهانی فولاد از نظر قیمتی زیر فشار روسیه و افت تقاضای چین قرار دارد و احتمالاً دولت معافیت مالیات صادرات فولاد را که در قانون بودجه ۱۴۰۱ محدود شده، در قالب مصوبه سران یا یک لایحه ویژه، مجدد برقرار سازد.

شرکت‌های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی ایران موفق به صادرات پنج میلیارد و ۶۲۹‌ میلیون دلاری انواع محصولات این بخش از ابتدای امسال تا پایان شهریورماه شدند.

در این مدت بیشترین میزان صادرات مربوط به زنجیره فولاد و محصولات فولادی مرتبط با بیش از ۲ میلیارد و ۵۸۷ میلیون دلار بوده است که ۴۵.۹ صادرات محصولات این بخش را به خود اختصاص داده است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر