شنبه, آذر 5, 1401
16.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیصنعتفروش پوشاک به دلیل اتفاقات اخیر کشور به مرز صفر رسید

فروش پوشاک به دلیل اتفاقات اخیر کشور به مرز صفر رسید

نایب رییس اتحادیه پوشاک گفت: فروش پوشاک به علت اتفاقات اخیر کشور به مرز صفر رسید و طی دو هفته اخیر کارخانجات میزان تولید خود را کاهش داده‌اند و نیروهای خود را تعدیل کرده‌اند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری ایرنا، مجید نامی در رابطه با آخرین وضعیت بازار پوشاک در کشور اظهار داشت: هم اکنون به دلیل اتفاقات اخیر، طی یک ماه گذشته فروش پوشاک در کشورمان صفر شده است.

وی ادامه داد: فروش اینترنتی پوشاک به صفر درصد و فروش حضوری آن درب مغازه‌ها و عمده فروشی‌ها به مرز صفر درصد رسیده است. مردم از ترس اتفاقات اخیر به بازار مراجعه نمی‌کنند و فروشگاه‌ها نیز عمدتاً و یا در برخی ساعات واحدهای خود را تعطیل می‌کنند.

نایب رییس اتحادیه پوشاک افزود: قاچاق بازار پوشاک را نابود کرده است. تا قبل از اتفاقات اخیر نیز با ورود همه جانبه کالاهای قاچاق به کشور بازار پوشاک با مشکلات عدیده‌ای دست و پنجه نرم می‌کرد که این امر به بی‌توجهی مسئولان به این بازار برمی‌گردد.

نامی در خصوص کاهش فروش پوشاک تصریح کرد: طی دو هفته اخیر کارخانجات طبیعتاً میزان تولید خود را کاهش داده‌اند و نیروهای خود را به شدت تعدیل کرده‌اند؛ می‌توان گفت پوشاک خط مقدم عدم خرید کالا در کشور است.

این مقام صنفی اضافه کرد: کورسوی امیدی برای صادرات پوشاک به دیگر کشورها وجود ندارد. به طوری که ترکیه بازار روسیه را به طور کامل در اختیار گرفته و زیرساخت صادرات پوشاک برای این کشور وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: مسائل سیاسی بر کاهش تولید، فروش و صادرات به دیگر کشورها تاثیر زیادی می‌گذارند. به طوری که همچنان صادرات پوشاک ایرانی به عراق و افغانستان نسبت به گذشته رشدی نداشته است.

نایب رییس اتحادیه پوشاک در ادامه گفت: بازار فروش پوشاک با رکود نسبی روبه رو است. طی سال‌های گذشته نه حمایتی از تولید داخل صورت گرفته و نه برنامه‌ای برای جلوگیری از قاچاق پوشاک به داخل کشور وجود دارد و در حال حاضر با وفور واردات قاچاق روبرو هستیم.

نامی در پایان اظهار داشت: تمام امید تولیدکنندگان و فروشندگان بازار پوشاک به مهرماه و شب عید است، ولی با این حال اتفاقات اخیر بازار پوشاک را به سمت نابودی برد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر