یکشنبه, آذر 13, 1401
6.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیاقتصاد واقعی در فضای مجازی جریان دارد

اقتصاد واقعی در فضای مجازی جریان دارد

رییس کمیسیون کسب و کارهای دانش بنیان اتاق ایران گفت: در فضای مجازی اقدامات جدی در حوزه کسب‌وکارها در جریان است و تصمیم گیری به یکباره درمورد این فضا به معنای تصمیم گیری برای ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار شغل در اینستاگرام است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، افشین کلاهی در نشست چالش‌های قطعی اینترنت و اثرات آن بر فضای کسب و کارها اظهار داشت: زمانی که صحبت از فضای مجازی به میان می‌آید، عده‌ای تصور می‌کنند که چون فضای غیر واقعی است می‌توان هر تصمیمی برای آن گرفت. در حالی که این فضا، یک مدیا است که در آن اتفاقات واقعی به وقوع می‌پیوندد.

وی ادامه داد: در فضای مجازی آدم‌های واقعی، کارهای واقعی انجام می‌دهند. در این فضا، اقتصاد واقعی جریان دارد و ما حواسمان نیست که تصمیماتی که برای آن گرفته می‌شود، چه میزان می‌تواند در زندگی سایرین تاثیر بگذارد.

کلاهی افزود: همچنین حواسمان نیست که فضای مجازی در دنیای امروز فانتزی نیست و یکی از زیرساخت‌های اساسی است که هر کسی می‌تواند به آن دسترسی داشته باشد و همانند زیرساخت‌های دیگر، جزو نیازهای اساسی به حساب می‌آید.

رئیس مجمع تشکل‌های دانش بنیان تاکید کرد: هنر حکومت‌ها این است که با حفظ نیازهای اساسی مردم در کف هرم نیازها، تلاش کنند تا نیازهای بعدی مانند امنیت را برای مردم تامین کنند.

وی امنیت اقتصادی را یکی از نیازهای امنیتی کشور دانست و خاطرنشان کرد: از سوی دیگر خسارات‌ ایجاد شده به صورت جدی مورد توجه قرار نمی‌گیرد. زمانی که درباره فضای مجازی یا مدیایی مانند اینستاگرام تصمیم گیری می‌شود و صحبت از ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار شغل مستقیم در اینستاگرام به میان می‌آید، به راحتی تصمیم ‌گیری می‌شود در حالی که این نوع تصمیم گیری‌ها را حتی برای پاساژها هم نمی‌توانیم بگیریم.

رییس کمیسیون کسب و کارهای دانش بنیان اتاق ایران در پایان گفت: پاساژی که در آن  ۴۰ مغازه وجود دارد را نمی‌توانیم به یک باره ببندیم و به مغازه داران آن بگوییم به جای دیگری بروند. حال وقتی صحبت از وجود ۵۰۰ تا ۷۰۰ شغل مستقیم در اینستاگرام می‌شود چگونه می‌توانیم آن‌ها را به یکباره مسدود کنیم؛ گویی یک روزه حدود ۳ تا ۴ هزار مرکز خرید در کشور مسدود شود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر