شنبه, آذر 5, 1401
16.9 C
Rasht
خانهبازارگردینفت و انرژیاعلام توافقات جدید ایران و ترکیه درباره صادرات گاز

اعلام توافقات جدید ایران و ترکیه درباره صادرات گاز

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران از برگزاری نشست با نمایندگانی از شرکت بوتاش ترکیه و دستیابی به توافقات جدیدی در خصوص صادرات گاز خبر داد.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایلنا، محمدرضا جولایی اظهار داشت: طبق توافقات صورت گرفته، تمام فعالیت‌های فنی، عملیاتی و اجرایی صادرات گاز به ترکیه در ۶ ماه آینده با هماهنگی دو طرف انجام می‌پذیرد. این موارد شامل برنامه‌های عملیاتی، تعمیرات، حفاظت کاتدی و پوشش خطوط بین ایران و ترکیه و نوسازی ایستگاه بازرگان و دیگر موارد مربوط به صادرات گاز به این کشور خواهد شد.

وی ادامه داد: در این نشست فشرده در خصوص ظرفیت انتقال گاز، انجام خدمات فنی و مهندسی و افزایش دیگر همکاری‌ها بحث و تبادل نظر انجام گرفت. صنعت عظیم گاز کشور با شتاب در مسیر توسعه گام برمی‌دارد و ایران را به‌عنوان منبع تأمین‌ مطمئن گاز در سرتاسر جهان می‌شناسند. پس باید این جایگاه را مهم بدانیم و چالش‌های آن را برطرف سازیم.

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران از برگزاری این نشست ابراز رضایت کرد و افزود: فراموش نکنیم که تداوم و افزایش صادرات گاز با برنامه‌ریزی برای توسعه و نگهداشت از ظرفیت‌های موجود تولید و بهینه‌سازی مصرف، امکان‌پذیر خواهد بود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر