دوشنبه, آذر 7, 1401
10.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیچه تعداد در شهرک های صنعتی اشتغال دارند

چه تعداد در شهرک های صنعتی اشتغال دارند

تا پایان شهریور سال جاری بیش از ۹۹۸ هزار نفر در واحدهای بهره برداری شده در شهرک‌ها و نواحی صنعتی مشغول به کار شدند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از ایسنا، بررسی گزارش عملکرد سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی حکایت از آن دارد که تعداد شهرک‌ها و نواحی صنعتی مصوب تا پایان شهریور سال جاری به ۱۰۴۰ شهرک و ناحیه رسید که نسبت به تعداد ۱۰۱۷ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب سال گذشته، افزایش ۲.۳ درصدی را نشان می‌دهد.

همچنین تعداد شهرک‌ها و نواحی صنعتی در حال بهره‌برداری در مدت یاد شده با دو درصد افزایش نسبت به پایان شهریور امسال به ۸۴۹ شهرک و ناحیه رسیده است. تعداد شهرک های صنعتی در حال بهره‌برداری تا پایان شهریورماه سال قبل معادل ۸۳۲ مورد بوده است.

در این میان آمارها حاکی از آن است که در حال حاضر ۵۱ شهرک صنعتی تخصصی و ۳۴ ناحیه صنعتی تخصصی در سطح کشور فعالیت می‌کنند. همچنین شش شهرک فناوری و پنج منطقه ویژه اقتصادی در حال بهره برداری است. از بین کل شهرک های صنعتی، فقط شش شهرک در مناطق آزاد تجاری صنعتی استقرار دارند.

تعداد واحدهای صنعتی به بهره‌برداری رسیده در شهرک‌ها و نواحی صنعتی تا پایان شهریور امسال ۴۹ هزار و ۸۸۲ واحد بوده که در مقایسه با ۴۸ هزار و ۱۱۹ واحد به بهره‌برداری رسیده در مدت مشابه سال قبل، حدود ۳.۷ درصد رشد را نشان می‌دهد.

همچنین آمارها حکایت از آن دارد که تا پایان شهریور امسال ۹۹۸ هزار و ۵۹۵ نفر در واحدهایی که در شهرک های صنعتی به بهره‌برداری رسیدند مشغول به کار بودند که نسبت به اشتغال ۹۶۱ هزار و ۱۷۴ نفر تا پایان سال قبل در این واحدها، گویای حدود ۳.۹ درصد افزایش است.

ناگفته نماند که سرمایه‌گذاری در واحدهایی که تا پایان نیمه اول امسال به بهره برداری رسیدند، بیش از ۲۹۲ هزار میلیارد تومان بوده است.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر