پنجشنبه, آذر 10, 1401
9.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشکاهش مراجعه مردم برای خرید لوازم خانگی در پی وقایع اخیر

کاهش مراجعه مردم برای خرید لوازم خانگی در پی وقایع اخیر

رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی ضمن اشاره به رکود و تعطیلی در بازار امین حضور تهران در پی وقایع اخیر، گفت: شاهد کاهش مراجعات مردم برای خرید لوازم خانگی هستیم.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری ایرنا، اکبر پازوکی درباره آخرین وضعیت بازار لوازم خانگی در کشور اظهار داشت: در حال حاضر میزان فروش لوازم خانگی در کشور با کاهش شدیدی مواجه است و رکود در بازار وجود دارد.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی اکثر لوازم خانگی عرضه شده در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی عمدتاً از طریق قاچاق وارد کشور شده است.

رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی اضافه کرد: از طرف دیگر در وضعیت فعلی این بازار با دو معضل دست و پنجه نرم می‌کند که کمتر رسانه‌ای به آن‌ها توجه کرده به طوری که این معضلات مردم را با مشکلات زیادی روبرو کرده است.

پازوکی خاطرنشان کرد: افراد زیادی خود را در فضای مجازی به عنوان تعمیرکاران شرکت‌های اصلی لوازم خانگی خارجی معرفی می‌کنند. در حالی که این شرکت‌ها سال‌هاست که در بازار ایران حاضر نیستند. اما این افراد از این طریق کلاهبرداری زیادی از مردم می‌کنند.

وی گفت: برخی از این افراد حتی جواز تعمیرکاری هم ندارند و با مراجعه به منزل افراد عیبی بر لوازم خانگی آن‌ها گذاشته و به عنوان مثال می‌گویند ۲ میلیون تومان هزینه دارد و باید تست شود. به این ترتیب لوازم خانگی را با خود برده و پس چند روز دیگر عیب دیگری روی آن گذاشته و می‌گوید موتور آن نیز سوخته بوده و ۱۲ میلیون تومان هزینه دارد.

رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تصریح کرد: از طرف دیگر سایت‌هایی هستند که مرتباً با اشخاص مختلف تماس برقرار کرده و اعلام می‌کنند که موعد فیلتر آب یخچال، ظرفشویی و لباسشویی تمام شده و باید آن را عوض کنید. به این ترتیب فیلتر آب ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومانی را یک میلیون تومان به مردم می‌دهند.

پازوکی افزود: با رونمایی از سامانه جامع تجارت و نصب آن توسط شرکت‌ها، ورق‌های فولادی، محصولات پتروشیمی و ارز در صورتی به آن‌ها تعلق می‌گیرد که تولید این کارخانه‌ها و شرکت‌ها به بازار عرضه شود. در غیر این صورت با این کارخانه برخورد صورت می‌گیرد. به همین دلیل کالای تولید داخل بدون شناسه رهگیری در کشور وجود ندارد.

وی بیان کرد: در برخی کالاها همچون یخچال فریزر دوقلو و لباسشویی مشکلی نداریم. ولی در تولید مایکروفر در دو ماه گذشته اصلاً تولیدی در کشور صورت نگرفته است. هرچند خط تولیدی توسط یک شرکت در قزوین برای حل این موضوع راه‌اندازی شده است.

رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی ادامه داد: اگر صادراتی در حوزه لوازم خانگی نداشته باشیم و برند ملی و تک در این خصوص راه‌اندازی نشود به نظر می‌رسد به مشکل بربخوریم و هزینه‌های سربار واحدهای تولیدی با افزایش روبرو شود.

پازوکی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امنیت اقتصادی و اجتماعی جزو لاینفک ضروریات یک جامعه محسوب می‌شود که طی سالیان اخیر رهبر معظم انقلاب به آن‌ها توجه زیادی داشته است. این در حالی است که در یک ماه گذشته و با وجود وقایع اخیر، بازار لوازم خانگی با مشکلات زیادی مواجه بوده است.

وی افزود: به همین دلیل طی این مدت برخی روزها فروشندگان مغازه‌های خود را تعطیل کرده و یا ساعات کار فروش خود را کاهش می‌دادند که طبیعتاً این امر آن‌ها را با زیان زیادی روبرو کرده است.

رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در پایان تصریح کرد: طی این مدت مردم نیز مراجعات خود برای خرید لوازم خانگی را کم کرده‌اند و مشتری در بازار وجود ندارد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر