چهارشنبه, آذر 9, 1401
10.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیصنعت۹۹ درصد پوشاک وارداتی به کشور قاچاق است

۹۹ درصد پوشاک وارداتی به کشور قاچاق است

بر اساس اعلام عضو هیئت مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادر کنندگان پوشاک، ۹۹ درصد پوشاک وارداتی از طریق قاچاق به کشور می‌آید.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری مهر، مجید افتخاری عضو هیئت مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادر کنندگان پوشاک و نساجی در خصوص پوشاک وارداتی به کشور گفت: تولید کنندگان داخلی هیچ گاه مشکلی با واردات پوشاک ندارند و دلگیری آن‌ها از قاچاق ۹۹ درصدی پوشاک به کشور است.

وی افزود: یکی از معضلات صنعت پوشاک و نساجی کشور عدم حمایت دولتمردان است. تاکنون هیچ گونه هدف گذاری و برنامه ریزی برای این صنعت توسط بخش دولتی انجام نشده است.

افتخاری با اشاره به ترکیه به عنوان ششمین صادر کننده پوشاک در جهان گفت: در ۲ دهه گذشته صنعت پوشاک ما از کشور ترکیه مقتدرتر بود. ولی دولت ترکیه فرصت‌های تجاری خوبی برای این صنعت ایجاد کرد؛ تا جایی که سالانه بیش از ۱۸ میلیارد دلار صادرات دارند و هر روز شاهد رشد بیشتر این صنعت هستند.

وی اضافه کرد: صنعت پوشاک از تکنولوژی پیچیده و هزینه‌های گزاف برخوردار نیست و با توجه به نیروی انسانی حاضر در کشور و پایین بودن حامل‌های انرژی ما می‌توانیم این صنعت را در کشور متحول کنیم.

عضو هیئت مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادر کنندگان پوشاک و نساجی اظهار داشت: متأسفانه ما نگاه جدی به پوشاک و نساجی داخلی نداریم. صادرات ما در این حوزه بسیار ناچیز است که این معضل از نقش کم رنگ دولت در این حوزه حکایت دارد.

وی بهره گیری از تجربیات و مسیر پیشرفت کشورهای پیشگام در حوزه نساجی و پوشاک را یکی از راه‌های برون رفت از رکود این صنعت در کشور عنوان کرد.

افتخاری  در پایان ضمن اشاره به برگزاری دهمین نمایشگاه صنعت پوشاک در محل نمایشگاه بین المللی کشور گفت: در این نمایشگاه برترین و منتخب ترین واحدهای صنعتی حضور دارند و بهترین فرصت برای ارتباط مستقیم تولید کنندگان و فعالان اصلی این صنعت است که حلقه‌های مفقوده در زنجیره ارزش را شناسایی کنند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر