دوشنبه, آذر 7, 1401
10.9 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیتجارتآغاز ثبت سفارش خودروهای وارداتی از این هفته

آغاز ثبت سفارش خودروهای وارداتی از این هفته

طبق اعلام سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، با رفع اشکالاتی که مجلس از آیین‌نامه واردات خودرو گرفته بود، از این هفته شاهد ثبت سفارش خودروهای وارداتی خواهیم بود.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ آقای امید قالیباف در خصوص ثبت سفارش خودروهای وارداتی اظهار داشت: آمادگی برای ثبت سفارش واردات خودرو وجود دارد و از هم اکنون واردکنندگان می‌توانند روند واردات را آغاز کنند.

وی افزود: شرکت‌هایی که در مرحله نخست بررسی‌ها حائز صلاحیت بودند در جلسه‌ای با حضور معاونت حمل و نقل وزارت صمت، متعهد شدند به سرعت ثبت سفارش خودروهای وارداتی را شروع کنند و سایر مراحل واردات خودرو را انجام دهند.

قالیباف اضافه کرد: واردکنندگان با شرکت‌های خودروساز ژاپنی، چینی، کره‌ای و اروپایی وارد مذاکره شدند و قرار است از این شرکت‌ها خودرو وارد کنند.

آقای مهدی دادفر دبیر انجمن واردکنندگان خودرو نیز در خصوص خودروهای وارداتی گفت: قرار است دو خودروساز (کرمان خودرو و آرین موتور) اولین وارد کنندگان خودرو باشند.

­دادفر خاطرنشان کرد: قرار است خودرو‌های ژاپنی ارزان قیمت وارد شود. از آنجایی که این دو خودروساز (کرمان خودرو و آرین موتور) تاکنون نماینده خودروسازان هیوندای، کیا و میتسوبیشی بودند، بنابراین هم اکنون خودرو‌های این خودروسازان وارد خواهد شد. البته خودروهای وارداتی جزو خودرو‌های ارزان قیمت این خودروسازان خواهد بود و واردات خودرو‌های شاسی بلند نخواهیم داشت.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر