جمعه, آذر 11, 1401
9.9 C
Rasht
خانهبازارگردینفت و انرژیامضای قراردادهایی به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار با شرکت های دانش بنیان

امضای قراردادهایی به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار با شرکت های دانش بنیان

وزیر نفت گفت: هفت قرارداد به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار با شرکت های دانش بنیان به امضا می‌رسد تا ۵۴ شرکت دانش بنیان با بهره‌گیری از روش‌های فناورانه برداشت از چاه‌های نفت را افزایش دهند.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت، جواد اوجی ضمن اعلام خبر امضای قرارداد با شرکت های دانش بنیان، درباره اختصاص قیر به دستگاه‌های مختلف اظهار کرد: با راهکارهای مناسبی که نمایندگان مجلس از شهریورماه سال ۱۴۰۰ داشتند، خوشبختانه همه حواله‌های قیر صادرشده ازسوی دستگاه اجرایی جذب شده است.

وی ادامه داد: در سال ۱۴۰۱ نیز آقایان نیکزاد و رضاخواه زحمات فراوانی در این زمینه متحمل شدند و ایرادهایی که به بحث دو فوریت قانون بودجه گرفته شده بود رفع گردید و آیین‌نامه آن نیز در دولت بررسی خواهد شد. از این رو ما منتظر تصویب آیین‌نامه نماندیم و  با توجه به همکاری مطلوب با مجلس، در ۶ ماه اخیر همه حواله‌های پارسال را ازسوی پالایشگاه‌ها اجرایی کردیم.

وزیر نفت افزود: درباره سهمیه حواله قیر سال ۱۴۰۱، آقای نیکزاد هر دو ماه یکبار نشستی را با وزارت نفت و دستگاه‌های اجرایی برگزار می‌کند تا تعهدهای مربوطه مورد بررسی قرار گیرد. وزارت نفت هم به‌عنوان تأمین‌کننده و دستگاه‌های دیگر نیز به‌عنوان اجرا کننده رضایت‌مندی خود را در این باره ابراز کردند.

اوجی اضافه کرد: امسال تعداد شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه صنعت نفت، از ۱۵۰ شرکت در اوایل سال به ۵۴۰ شرکت افزایش یافت. وزارت نفت همه نیازهای خود در حوزه کالا، پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها را بررسی کرده و فراخوان نیز داده است تا شرکت های دانش بنیان توانمند در این پروژه‌ها مشارکت داشته باشند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ۷۰۰ حلقه چاه نفت را مورد شناسایی قرار داده‌ایم که کم‌بازده هستند، از این رو قراردادی به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار به امضا خواهد رسید تا ۵۴ شرکت دانش بنیان در این زمینه با استفاده از روش‌های فناورانه تولید این چاه‌های نفتی را افزایش دهند. در موضوع کنتورهای هوشمند و فرآیندهای بهینه‌سازی نیز در حوزه صنعت، خانگی و حمل‌ونقل اتفاق‌های خوبی افتاده است که به مرور از آن‌ها رونمایی خواهد شد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر