چهارشنبه, آذر 9, 1401
13.8 C
Rasht
خانهاخبار کارآفرینیثبت بیش از ۱۹ هزار اشتغال در گیلان

ثبت بیش از ۱۹ هزار اشتغال در گیلان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان گفت از میزان ۳۰ هزار و ۹۰۴ نفر اشتغال تعهدی توسط دستگاه‌های اجرایی استان برای سال جاری، تاکنون ۱۹ هزار و ۵۵۵ شغل در سامانه اشتغال به ثبت رسیده است.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری فارس، سیاوش آقاجانی در جلسه بررسی آخرین وضعیت رصد ثبت اشتغال و بررسی نحوه نظارت بر طرح‌های مشمول قانون حمایت از اشتغال روستایی در سالن الغدیر استانداری ضمن اشاره به آخرین وضعیت نظارت‌های انجام شده برای تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری گفت: تاکنون از کل ۲۷۴ طرح با تسهیلات بیش از ۲۵۰ میلیون تومان، بازدید صورت گرفته که از این تعداد ۱۸۵ طرح به بهره‌برداری رسیده و ۵۵ درصد از این طرح‌ها نیز به تعهدات خود به طور کامل عمل کردند.

وی اظهار داشت: کلیه طرح‌های بهره‌مند از تسهیلات روستایی و عشایری موظف به اجرای اشتغال تعهدی خود هستند. در غیر این صورت مشمول جریمه می‌شوند و سود تسهیلات آنان با نرخ بهره ۱۸ درصد مورد محاسبه قرار می‌گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با درخواست از فرمانداران در خصوص ارائه گزارش در خصوص تسهیلات اشتغال روستایی بیان کرد: فرمانداران باید برای طرح‌های کمتر از ۲۵۰ میلیون تومان مربوط به شهرستان خود به تفکیک طرح‌های به بهره‌برداری رسیده با ذکر مشکلات، نواقص و موضوعات مرتبط ارائه دهند.

آقاجانی خاطرنشان کرد: از میزان ۳۰ هزار و ۹۰۴ نفر اشتغال تعهدی توسط دستگاه‌های اجرایی استان برای سال جاری، تا کنون ۱۹ هزار و ۵۵۵ شغل در سامانه اشتغال به ثبت رسیده است.

وی ادامه داد: بخشی از آمار ثبت شده توسط تیم نظارتی وزارتخانه، مورد نظارت قرار گرفته که قسمتی از آن مورد تایید و قسمتی نیز به بررسی مجدد نیاز دارد. اطلاعات وارد شده باید واقعی و مربوط به اشتغال جدید در سال ۱۴۰۱ باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با اشاره به رویکرد جدی دولت در پرهیز از آمارگرایی تصریح کرد: پیش از تکمیل صحت‌سنجی اطلاعات ثبت شده، مدیران دستگاه‌های اجرایی نواقص نیازمند بررسی را ظرف یک هفته بازبینی کنند و اگر امکان اصلاح آن‌ها وجود ندارد برای جلوگیری از ارایه آمار غیرواقعی، آن اطلاعات را از سامانه حذف کنند.

آقاجانی همچنین در خصوص رونمایی از نظام‌نامه رصد اشتغال گفت: این نظام‌نامه به دستور استاندار گیلان در راستای بهبود زیست‌بوم اشتغال و شفاف‌سازی نقش نهادهای مرتبط با تحقق اشتغال تدوین شده است.

وی با اعلام مفاد نظام‌نامه رصد اشتغال گفت: مواردی نظیر بهبود نظام اطلاعاتی بازار کار، ارتقای نقش فرمانداران در بهبود زیست‌بوم اشتغال، برنامه‌ریزی بهبود جریان‌های عرضه و تقاضای بازار کار و تقسیم کار و ایفای نقش موثر کنش‌گران بازار کار از مهم‌ترین اهداف این نظام‌نامه خواهد بود.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر