پنجشنبه, آذر 10, 1401
9.9 C
Rasht
خانهتحلیل خبریگزارشسازمان امور مالیاتی ۱۲ میلیون شماره اقتصادی صادر کرد

سازمان امور مالیاتی ۱۲ میلیون شماره اقتصادی صادر کرد

مدیرکل امور مودیان و خدمات مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد: از اول مردادماه که تولید کد اقتصادی جدید آغاز شده، بیش از ۱۲ میلیون شماره اقتصادی صادر شده است.

به گزارش کافه کارافرینی هپی لند و به نقل از ایرنا، «محمد جهانی‌کیا» با اشاره به آمار صدور شماره اقتصادی برای مؤدیان، گفت: مشمولین استفاده از کد اقتصادی جدید، باید از ابتدای مهر ماه این شماره را در تمام صورتحساب‌ها، قراردادها و اسناد مشابه مورد استفاده قرار دهند.

مدیرکل امور مؤدیان و خدمات مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور ادامه داد: برای اشخاص حقوقی، شماره اقتصادی همان شناسه ملی اشخاص حقوقی خواهد بود.

وی افزود: برای صاحبان مشاغل نیز پایه اصلی کد اقتصادی، شماره ملی افراد است، اما با توجه به امکان فعالیت همزمان فرد در چندین واحد کسبی و نیاز به تفکیک این فعالیت‌ها در نظام مالیاتی، شماره اقتصادی اشخاص حقیقی به تفکیک پرونده‌های مالیاتی آن‌ها با افزودن یک سریال ۴ رقمی به شماره ملی فرد، صادر شده است. همچنین در مورد مشارکت‌های مدنی، کد اقتصادی خاص مشارکت توسط سازمان امور مالیاتی تولید شده است.

جهانی‌کیا خاطرنشان کرد: فعالان اقتصادی می‌توانند با مراجعه به درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی به نشانی my.tax.gov.ir  شماره‌ اقتصادی صادره برای خود را ببینند.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر