دوشنبه, آذر 7, 1401
13.9 C
Rasht
خانهبازارگردیبورسواریز ۱۱ هزار میلیارد تومان به صندوق تثبیت بازار سرمایه

واریز ۱۱ هزار میلیارد تومان به صندوق تثبیت بازار سرمایه

در صورت واریز منابع حاصل از مالیات معاملات اوراق بهادار و باقیمانده تعهدات صندوق توسعه ملی، حداقل ۱۱ هزار میلیارد تومان به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز می‌شود.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری مهر، حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز خواهد شد. در جلسه ستاد اقتصادی دولت با حضور رئیس سازمان بورس، رئیس جمهور با پیشنهاد کاهش ۸۰ درصدی مالیات فروش سهام موافقت کرد و مقرر شد این مورد در دستور کار شورای سران سه قوه قرار گیرد.

همچنین در این جلسه رئیس‌جمهور به سازمان برنامه و بودجه تکلیف کرد تا هرچه زودتر منابع حاصل از مالیات معاملات اوراق بهادار را که در بودجه ۱۴۰۱ نیز معین شده بود، به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز کند که رقمی معادل ۵ هزار میلیارد تومان را شامل می‌شود.

از دیگر موضوعات مطرح شده از سوی ریاست سازمان بورس در این جلسه عمل به مابقی تعهدات ۵۱۰ میلیون دلاری صندوق توسعه ملی نسبت به بازار سرمایه بود که مورد تاکید ریاست‌جمهوری قرار گرفت. بنابراین با احتساب واریزی‌های گذشته، حداقل ۶ هزار میلیارد تومان دیگر باید توسط صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز شود.

گفتنی است در صورت اجرا شدن این دو مقرری و واریز حداقل ۱۱ همت به صندوق تثبیت بازار سرمایه (بیش از ۲ برابر خروج پول از بازار در مهرماه) به صندوق مذکور واریز می‌گردد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر