شنبه, آذر 5, 1401
15.9 C
Rasht
خانهبازارگردیطلا و فلزات گرانبهاخرید سکه از طلافروشی ها ممنوع!

خرید سکه از طلافروشی ها ممنوع!

رئیس اتحادیه طلا و جواهر اعلام کرد: خرید سکه از طلافروشی‌ها ممنوع است و سکه را از واحدهای صنفی دارای پروانه کسب و تخصصی سکه‌فروشی خریداری کنید.

به گزارش کافه کارآفرینی هپی لند و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، نادر بذرافشان رئیس اتحادیه طلا و جواهر اظهار داشت: خریداران سکه توجه داشته باشند حتما خرید سکه‌ را از رسته سکه‌فروشان و واحدهایی که دارای جواز سکه‌فروشی و جواز کسب از اتحادیه طلا و جواهر تهران هستند، انجام دهند.

وی ادامه داد: مردم همچنین در هنگام خرید سکه دقت کنند کارت وکیوم سکه خریداری شده متعلق به همان واحد صنفی باشد و هولوگرامی که اتحادیه در اختیار سکه‌فروشان می‌گذارد حتما روی سکه باشد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر با اشاره به فعالیت حدود ۷۰۰ سکه‌فروش در سطح شهر تهران گفت: به هیچ‌عنوان از واحدهای طلافروشی سکه خریداری نکنید زیرا واحدهای طلافروشان حق وکیوم سکه را ندارند و با خرید سکه از آن‌ها دچار مشکلات متعددی خواهید شد.

بذرافشان اضافه کرد: وقتی طلافروشی سکه‌ای را از شخصی خرید می‌کند بدون آنکه کارشناسی شود که آن سکه بانکی است یا غیربانکی به مشتری بعدی می‌فروشد و در این میان هیچ مدرکی هم رد و بدل نمی‌شود و مشکلات بعدی پیش می‌آید.

وی با اشاره به رسیدگی به شکایات مردم بیان کرد: سال گذشته تیم بازرسی اتحادیه طلا و جواهر حدود ۳۰۰ واحد صنفی را به دلیل تخلفات صنفی پلمب کرد.

تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی
تحریریه کافه کارآفرینی هپی لند
مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

spot_img

محبوب ترین ها

نظرات اخیر